15 zeta dla kabareta - Paulina Potocka oraz Mieszko Minkiewicz

15 zeta dla kabareta - Paulina Potocka oraz Mieszko Minkiewicz
fot.
Data rozpoczęcia: 26-01-2018
15 zeta dla Kabareta” to jak można się domyślać kontynuacja projektu „10 zeta dla Kabareta” podczas którego prezentowane są młode kabarety z całej Polski.

W pierwszym miesiącu 2018 czeka nas najazd białostocczan czyli wystąpią Paulina Potocka oraz Mieszko Minkiewicz. Nie są oni typowymi standuperami, dlatego pojawią się na naszej scenie, która pokazuje wszystkie odmiany humoru.

Do niedawno Białystok kojarzył się tylko z dico polo i rasizmem. Oni sprawiają, że Białystok pojawia się podczas rozmów o kabaretach i komikach. 


Paulina Potocka to stand-uperka eksperymentalna. Białostocka duchowa córka Andrzeja Poniedzielskiego i kogoś jeszcze. Osoba, wobec której bardzo świadomie używa się słowa "temperament".

Swoje występy buduje przede wszystkim na abstrakcyjnym poczuciu humoru. Nie szokuje. Nie budzi kontrowersji. Nie jest klasycznym stand-upem. Zadziwia swoją dynamiką, a raczej jej brakiem. Slow comedy to jej charakterystyczny styl, rzadko spotykany w Polsce. Zanurzy nas w swojej formie. Przeprowadzi przez światy, które często nie istnieją. Jej stand-up zadziwia. Wstrząsa. Nie pozostawia obojętnym. Po jej występie nic już nie będzie takie samo. Paulina otrzymała wiele wyróżnień na festiwalach komediowych. W ostatnim roku została po raz drugi "Królową Łgarzy" w Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni, dzięki temu fragmenty jej programu można było usłyszeć w Radiowej Trójce, w kwietniu wzięła udział w Finale Przeglądu Kabaretowego PAKA w Krakowie. I miejsce na Festiwalu Mulatka w Ełku, wyróżnienie na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, II miejsce na Festiwalu Fermenty, II miejsce na Festiwalu One Man Show "Ludzik" 2017. Występowała w takich telewizjach jak TVP Rozrywka, TVP2 oraz Comedy Central Polska.

 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu