BCKino - „Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia”

BCKino - „Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia”
fot.
Data rozpoczęcia: 11-08-2017
„Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia” – komediodramat Finlandia/Szwecja/ Niemcy, 2016 reż.: Juho Kuosmanen obsada: Oona Airola, Eero Milonoff, Jarkko Lahti czas trwania: 92 min.

11 - 17 sierpnia 2017 godz. 19.00

 

 


„Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia” to subtelny portret człowieka, który znalazł się w centrum medialnego huraganu, z niezwykłą dbałością oddający charakter lar 60. To mieszanka melancholii i typowo fińskiego humoru.Oparta na autentycznych wydarzeniach, obsypana nagrodami fińska love story. Główna nagroda sekcji Un Certain Regard w Cannes w 2016 roku, a także Europejska Nagroda Filmowa dla europejskiego odkrycia roku.

1962 rok. Amator z małego miasteczka, który stał się profesjonalnym bokserem i ulubieńcem Finlandii, szykuje się do decydującego meczu w swojej karierze. Kiedy wszyscy wokół Olliego Mäkiego koncentrują się na nadchodzącym pojedynku, on sam nie może przestać myśleć o młodej dziewczynie napotkanej na weselu… Czy ważniejsza okaże się dla niego walka o sukces czy osobiste szczęście? Czy można mieć wszystko? A może prawdziwym zwycięstwem jest niczego w życiu nie żałować?

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu