Muzyka Narodów - Rosja - Alexandr Maceradi

Muzyka Narodów - Rosja - Alexandr Maceradi
fot.
Data rozpoczęcia: 06-08-2017
Alexandr Maceradi – Najpiękniejsze romanse i ballady rosyjskie: pieśni Bułata Okudżawy – „Modlitwa”, Włodzimierza Wysockiego „Konie”, „Dzwoneczek”, „Kalinka”, „Serce na śniegu”, „Stienka Riazin – „Wołga,Wołga”, „Serce” piosenka z filmu „Świat się śmieje”, „Oczy czarne”, „Brodiaga”.
 

Alexandr Maceradi urodził się na Krymie. Wyższe wykształcenie muzyczne (studiował gitarę klasyczną)zdobył we Władywostoku. Przepracował dziewięć lat na Dalekim Wschodzie, na Sachalinie i Kamczatce, jako wykładowca w szkołach muzycznych. Następnie po powrocie  w rodzinne strony, uczył (gitary klasycznej) w Liceum Sztuki i Umiejętności w Kerczu na Krymie. W Polsce znany jest nie tylko jako muzyk wokalista, ale także niezrównany gawędziarz i animator kultury. Jego repertuar to przede wszystkim rosyjskie romanse, utwory Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Aleksandra Rozenbauma, Jurija Łozy oraz tradycyjna muzyka ludowa. Obdarzony niezwykle ciepłym, ujmującym głosem  z niezrównanym mistrzostwem przekazuje słuchaczom cząstkę rosyjskiej duszy.   

Od kilku lat własne utwory pisze w języku polskim. W lutym 2007 roku wydał swoją pierwszą w Polsce płytę „Rosyjskie Ballady i Romanse”.


Wstęp wolny.

 

6 sierpnia 2017, niedziela, godz. 16:00

Lokalizacja:

Amfiteatr (Muszla Koncertowa), Park Miejski im. F. Kachla

Tagi

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu