Muzyka Narodów - Grecja - Karina Skrzeszewska i ZORBA

Muzyka Narodów - Grecja - Karina Skrzeszewska i ZORBA
fot.
Data rozpoczęcia: 16-07-2017
Karina Skrzeszewska oraz ZESPÓŁ ZORBA

Artystka urodzona we Wrocławiu, w rodzinie polsko-greckiej. W 2001 roku ukończyła tam     z wynikiem celującym Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła pod kierunkiem m.in. Krystyny Szostek-Radkowej, Ryszarda Karczykowskiego, Paulosa Raptisa, Renaty Scotto, Ingrid Kremling-Domańskiej, Rusko Ruskova. Występowała w teatrach operowych w Polsce , m.in.:  Opera Wrocławska, Opera Bałtycka, Opera Śląska, Mazowiecki Teatr Muzyczny oraz za granicą: w Grecji, Szwajcarii, Słowacji, Belgii, Holandii, Niemczech, Szwecji. W 2002 roku uczestniczyła w cyklu koncertów „Pieśni polskich”, które uświetniły wizytę Profesora Jana Miodka w USA i Kanadzie W jej repertuarze znajdują się partie z oper: „Łucja z Lammermoor”, „Lukrecja Borgia”, „Maria Stuarda” G. Donizettiego, „Don Giovanni”, „Czarodziejski flet” W. A. Mozarta, „Cyganeria” Pucciniego, „Rigoletto” i  „Traviata” G. Verdiego, a także operetek: „W krainie uśmiechu”, „Ptasznik z Tyrolu”, „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”.                        

Ze względu na swoje pochodzenie, od wielu lat jest ambasadorem kultury greckiej, prezentując publiczności podczas swoich koncertów klasyczne pieśni greckie Manosa Chadzidakisa, Apostolisa Kaldarasa i Mikisa Teodorakisa. W roku 2008 została uhonorowana prestiżową nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego „Złota Maska” w kategorii „Najlepsza rola wokalno-aktorska”, za kreacje zrealizowane w Operze Śląskiej: tytułową partię w operze G. Donizettiego „Łucja z Lammermoor” i rolę Dziewczyny w kantacie scenicznej C. Orffa „Carmina burana”.


Zespół ZORBA -  powstał w 1984 roku na bazie istniejących wcześniej zespołów "HELLEN" i "KWIATY AKROPOLU". W okresie swej działalności wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą. W repertuarze "ZORBY" znajdują się  największe przeboje współczesnej i ludowej muzyki greckiej a także utwory oparte na motywach orientalnych. Artyści grają na oryginalnych narodowych instrumentach greckich "buzuki".


W programie m.in.:  Sirtaki, Hasaposerwiko, Cifteteli, Zembekiko, Zorba oraz klasyczne pieśni greckie Manosa Chadzidakisa, Apostolisa Kaldarasa i Mikisa Teodorakisa.


Wstęp wolny.

Lokalizacja:

Amfiteatr (Muszla Koncertowa), Park Miejski im. F. Kachla

Tagi

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu