Wielkie dziecięce święto pływania w Katowicach

Wielkie dziecięce święto pływania w Katowicach
fot. organizator
Data rozpoczęcia: 24-05-2017
Festiwal radości z pływania, organizowany w ramach programu Kinder+Sport, odbędzie się już w najbliższą środę, 24 maja w godzinach 8.00-14.00, na pływalni przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym na ulicy Paderewskiego 43 a w Katowicach. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.
Wzmacnia koordynację ruchów, ćwiczy zręczność, daje poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie, a przede wszystkim dostarcza niesamowitej frajdy. Pływanie, bo o nim mowa, doczekało się swojego święta. Festiwal radości z pływania, organizowany w ramach programu Kinder+Sport, odbędzie się już w najbliższą środę, 24 maja w godzinach 8.00-14.00, na pływalni przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym na ulicy Paderewskiego 43 a w Katowicach. W wydarzeniu tym weźmie udział około 200 dzieci ze szkół podstawowych z Katowic, a poprowadzi je znany dziennikarz radiowy - Bartosz Kańtoch. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

 

Podczas Festiwalu w Katowicach przeprowadzonych zostanie szereg zabaw oswajających dzieci z wodą, a także wpływających na ich motorykę. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pływackiej sztafecie, bawić się w wodnych tragarzy, pokonywać koła hula-hop niczym foki oraz szukać w basenie ukrytych skarbów.Wszystko to pod okiem profesjonalnych trenerów pływania.

Uatrakcyjnieniem Festiwalu będzie pokaz technik pływackich w wykonaniu zawodników z Pływackiego Klubu Sportowego.

W naszym ośrodku na pływalni prowadzone są zarówno lekcje nauki pływania, gimnastyki korekcyjnej oraz pływania sportowego. Dzięki inicjatywie Kinder+Sport nasza pływalnia została wyposażona w sprzęt, który wspomaga i uatrakcyjnia zajęcia. Projekt, pomyślany jako nauka poprzez zabawę, sprawia, że dzieci chętnie nabywają nowe umiejętności, poznają style pływackie, z zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach - powiedziała Dagmara Szromba, instruktor nauki pływania z ośrodka w Katowicach. 

Wszystkie dzieci, które wezmą udział w Festiwalu otrzymają medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Naszą intencją jest, aby Festiwale Kinder+Sport „Radość z Pływania” nabrały rangi ważnych lokalnych wydarzeń, o których się mówi, na które się czeka i na których się jest. Zachęcamy całe rodziny, które wiedzą jak duża jest siła kibicowania, do odwiedzenia w tym dniu pływalni w przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Katowicach - zapraszają przedstawiciele Zespołu Relacji z Mediami Ferrero Polska.

 

 

O programie Kinder+Sport „Radość z Pływania”

 

Kinder+Sport to program przygotowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. W Polsce realizacja programu oparta jest na trzech dyscyplinach sportowych: pływaniu, siatkówce i żeglarstwie. 

 

Celem nadrzędnym Kinder+Sport „Radość z Pływania” jest rozwój kultury pływania w Polsce. Działania skierowane do dzieci, prowadzone są poprzez trenerów oraz pływalnie w całej Polsce. W ten sposób organizatorzy dbają o wspieranie aktywności sportowej wśród dzieci, angażują i motywują ich do nauki pływania oraz zabaw towarzyszących wspólnym spotkaniom na pływalniach, a także zachęcają do nabywania nowych umiejętności pływackich. Całość działań realizowanych w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania” objęta jest patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 

 

Kinder+Sport „Radość z Pływania” 2016/2017 jest trzecią edycją programu, w którym do tej pory udział wzięło ponad 100 tys. dzieci, ćwiczących pod okiem około 1200 trenerów. Akcją objętych jest już ponad 400 basenów, które cyklicznie wyposażane są w sprzęt do nauki pływania. 

 

W Polsce – podobnie jak w innych krajach – dzieci i młodzież zapominają o radości, która jest związana z uprawianiem sportu i wspólnym spędzaniem czasu. W ramach programu Kinder+Sport firma Ferrero chce zmienić to podejście propagując sport, edukację sportową oraz aktywny tryb życia wśród dzieci i młodzieży w Polsce z wykorzystaniem trzech dyscyplin: siatkówki, pływania i żeglarstwa. Łącznie trzy programy Kinder+Sport w Polsce – siatkówka, pływanie i żeglarstwo – aktywizują co roku średnio ponad 75 000 dzieci i młodzieży. 

 

Więcej informacji na stronie: www.kindersport.pl

 

Dodatkowych informacji udziela:

Beata Sadowska, PR Manager

Generations Sp. z o.o.

mail: b.sadowska@gnrs.pl

tel. +48 797 316 864 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu