XXII Sportowy Turniej Miast i Gmin także w Siemianowicach Śląskich!

Dodał: Sylwia Zaenger
XXII Sportowy Turniej Miast i Gmin także w Siemianowicach Śląskich!
fot. UM Siemianowice Śląskie
Data rozpoczęcia: 26-05-2017
Podobnie jak w ubiegłych latach, na terenie całego kraju, w dniach 26.05 – 01.06.2016r. (od Dnia Matki do Dnia Dziecka), organizowany jest tradycyjny, ósmy Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich a w jego ramach XXII Sportowy Turniej Miast i Gmin.

Niezmiennie głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych obywateli, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia. Sportowy Turnieju Miast i Gmin jest polską wersją Światowego Dnia Sportu – Challenge Day.

W latach 2009 – 2015 Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki organizowała Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, w ramach którego rozgrywane były kolejne edycje Sportowego Turnieju Miast i Gmin. W ubiegłorocznym VII Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich – XXI Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2015 – Siemianowice Śląskie zwyciężyły w województwie śląskim,
w grupie gmin od 30 do 90 tysięcy mieszkańców ! W klasyfikacji ogólnopolskiej uplasowaliśmy się na IX miejscu..
W tym roku również zapraszamy do licznego udziału w imprezach organizowanych w tym czasie w Siemianowicach Śląskich.
Poniżej dostępny jest formularz Zgłoszenia do tego przedsięwzięcia, a także Kalendarz Imprez sportowych i rekreacyjnych które w tym okresie odbędą się w naszym mieście.


źródło: UM Siemianowice Śląskie 
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu