Kobiety Oblegają Kino

Kobiety Oblegają Kino
fot.
Data rozpoczęcia: 22-02-2017
Kobiety Oblegają Kino - Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
Zapraszamy na kolejny film w ramach cieszącego się ogromną popularnością rialtowego cyklu KOBIETY OBLEGAJĄ KINO. W środę, 22 lutego, o godz. 19:00 pokażemy film Marii Sadowskiej - "SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ" (Polska, 2016, 117 min). 

Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk, Justyna Wasilewska, Eryk Lubos, Karolina Gruszka, Danuta Stenka, Jaśmina Polak, Arkadiusz Jakubik...

"Sztuka kochania" to film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej - kobiety, lekarki, seksuolożki, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki. Lata 40., powojenna Polska, Michalina kończy właśnie studia medyczne i rozpoczyna swoją przygodę z medycyną. W tym samym czasie jej życie osobiste przybiera zupełnie niespodziewany kierunek. Lata 50. Stalinowska Polska. Michalina Wisłocka, lekarka ginekolog zdobywa coraz większe doświadczenie w pracy z pacjentami. W okresie letnim Michalina wyjeżdża do Lubniewic, gdzie w ośrodku wczasowym sprawuje pieczę nad kuracjuszami. Tam właśnie poznaje Jurka, z którym przeżywa miłosne uniesienia, które zmienią jej życie. Lata 70., Polska Rzeczpospolita Ludowa. Michalina Wisłocka jest już uznaną lekarką, do której gabinetu ustawiają się kolejki pacjentek. Na jej życiowej drodze pojawia się Tereska, młoda redaktorka, która namawia Michalinę do wydania książki. Rozpoczyna się długa walka z Komitetem Centralnym.

✓ ZWIASTUN filmu:
youtu.be/FuzFdYVpXnc

✓ Bilety: 10 zł (panie), 14 zł (panowie, bilety ulgowe), 17 zł (panowie, bilety normalne)

✓ Rezerwacja biletów: 
www.filmowa.net/system.html?id=17029

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu