Koncert zespołu SZTYWNY PAL AZJI

Koncert zespołu SZTYWNY PAL AZJI
fot.
Data rozpoczęcia: 16-10-2016
16 października o godzinie 18.00 w Siemianowickim Centrum Kultury – Bytków (ul. Niepodległości 45) wystąpi zespół SZTYWNY PAL AZJI - muzyczna ikona lat 80-tych.

 Z okazji 30-lecia istnienia zespołu muzycy wystąpią w pierwszym składzie i zaprezentują publiczności materiał z debiutanckiego krążka oraz inne, ponadczasowe przeboje jak „Wieża radości, wieża samotności”, „Nie gniewaj się na mnie Polsko” czy „Łoże w kolorze czerwonym”.  

Bilety na koncert w przedsprzedaży kosztują 35 złotych. W dniu koncertu 45 złotych i są już dostępne we wszystkich kasach SCK oraz on-line na www.bilety.siemck.pl

Na przełomie lat 80. i 90. Sztywny Pal Azji zaliczany był do czołówki alternatywnych zespołów w Polsce. Grupa powstała w 1986 roku, a w jej skład wchodzili: Jarosław Kisiński (gitarzysta i główny twórca repertuaru), Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Janusz Deda oraz Andrzej Turek. Pierwszym sukcesem był występ na Festiwalu Muzyków Rockowych Jarocin’86, podczas którego zespół zakwalifikował się do „złotej dziesiątki”, a jego utwór „Nasze reggae” stał się nieoficjalnym hymnem imprezy. „Nasze reggae” było również pierwszym radiowym przebojem grupy. Rok później Sztywny Pal Azji wydał debiutancki album „Europa i Azja”, na którym znalazła się większość ich największych przebojów. W kolejnych latach w zespole doszło do kilku zmian personalnych. Na rynku pojawiły się następne krążki zespołu, m.in. „Szukam nowego siebie” (1989), „Emocje” (1992) czy „Fiss pink” (2012).

W 2014 roku największy przebój Sztywnego Pala Azji – „Wieża radości, wieża samotności” - zdobył pierwsze miejsce w plebiscycie radiowej Trójki Polski Top Wszech Czasów.

Lokalizacja:

Siemianowickie Centrum Kultury - Bytków

Tagi

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu