Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków

Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków
fot.
Data rozpoczęcia: 06-06-2016
Czwarte spotkanie z muzyką świata w podcieniach Miasta Ogrodów (wcześniej Centrum Kultury Katowice). Wraz z zaproszonymi na festiwal muzykami podróżowaliśmy już na południe Włoch i do krajów basenu Morza Śródziemnego. Teraz czas na nieco mniej spenetrowane zakątki.

Zostajemy w Europie i przenosimy się na alpejskie łąki za sprawą młodych artystów z austriackiej grupy Federspiel. Będą spodnie na szelkach, instrumenty dęte, a nawet jodłowanie! Wszystko jednak z lekkim dystansem i dużym poczuciem humoru.

Ze środka Europy przeskoczymy na daleką północ, na szkocki archipelag Orkeney, skąd wywodzą się artystki tworzące grupę Fara. Trzy porywające skrzypaczki i pianistka. Ten żeński kwartet udowadnia, że na smaganym zimnym atlantyckim wiatrem archipelagu powstaje gorąca muzyka.

Tegoroczny festiwal rozciągnie się na dwa kolejne piątkowe wieczory – 24 czerwca i 1 lipca. Przed każdym z zagranicznych gości wystąpią utalentowani artyści związani z Katowicami i Górnym Śląskiem. Kolejno: Quferau i grupa wokalna ZORA w projekcie Qra oraz Blokowioska.

Początek każdego wieczoru o godz. 19. Bilety w cenie 10 zł za wieczór do nabycia w sieci ticketportal.pl (m.in. punkt sprzedaży w Mieście Ogrodów), ticketpro.pl (stacjonarni w salonach Empik, sklepach Saturn i Media Markt) oraz kupbilecik.pl

Lokalizacja:

Katowice Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek

Tagi

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu