Polish Jazz? Yes

Dodał: Adam Piwek
Polish Jazz? Yes
fot. archiwum Galerii Sfera
Data rozpoczęcia: 04-03-2016
Kochasz jazz? Już w najbliższą niedzielę na finiszu bielskiej Zadymki w Galerii Sfera będzie można usłyszeć niezwykły koncert Zbigniewa Namysłowskiego. I to za darmo...

Na „Zadymkowy deser” czeka nie lada gratka w Galerii Sfera. Całkowicie darmowy koncert Zbigniewa Namysłowskiego, którego myślą przewodnią będzie hasło: „Polish Jazz Yes”. Ten polski saksofonista jazzowy współpracował m.in. z Krzysztofem Komedą, Czesławem Niemenem, Michałem Urbaniakiem, czy Leszkiem Możdżerem. Na swoim koncie ma ponad 20 płyt i projektów dyskograficznych. Czym zachwyci mieszkańców Bielska-Białej? Przekonamy się w niedzielę 6 marca o godz. 16:00 w Klubie Klimat. Ostatnie bilety na koncerty można nabyć jeszcze w Biurze Festiwalowym, które znajduje się w Sferze - Galeria I, klatka D, 2 piętro.

Wszystkich miłośników połączenia muzyki z innymi dziedzinami sztuki zapraszamy również na wystawy. Na II piętrze można oglądać plakaty Jazzu nad Odrą z okazji 50-lecia tego „braterskiego” Festiwalu Zadymki. Z kolei do 8 marca  na parterze Sfery można spotkać m.in. Rona Catera, Benny’ego Golsona, Boba Mintzera, Krzesimira Dębskiego i Włodka Pawlika. Wszystko to będzie możliwe dzięki wystawie 110 prac w ramach projektu „FotoZadymka”, gdzie zobaczymy prace 16 mistrzów obiektywu wspominających poprzednie edycje Zadymki. 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu