Mario Hossen i Les Orpheistes Festival Orchestra z Wiednia Cztery Pory Roku Antonio Vivaldiego

Mario Hossen i Les Orpheistes Festival Orchestra z Wiednia  Cztery Pory Roku Antonio Vivaldiego
fot.
Data rozpoczęcia: 07-10-2014
Serdecznie zapraszamy na koncert Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego w wykonaniu wybitnego skrzypka Mario Hossena wraz z Les Orpheistes Festival Orchestra , która przybędzie prosto z Wiednia!

W jesienny wieczór Cztery Pory Roku zaprezentuje Państwu wspaniały skrzypek, znany na świecie, a po raz pierwszy goszczący w Polsce – Mario Hossen wraz z orkiestrą, która przybędzie prosto z Wiednia!

 

Cztery Pory Roku Antonio Vivaldiego to niewątpliwie jeden z najwspanialszych utworów muzyki klasycznej. Kolorowe barwy dzwięków, radość pierwszych dni wiosny, jak i smagajacy wiatr zimy, to wszystko możemy usłyszeć w czterech koncertach na temat por roku, które tak genialnie skomponował Vivaldi.

Mario Hossen zadebiutował jako solista już w wieku 8 lat.  Studiował w Sofii, Wiedniu oraz  w Paryżu. Jego mentorami, którzy ukształtowali go jako artystę, byli znakomici muzycy, tacy jak Michael Frischenschlager, Darina Dankova, Gerard Poulet. Mario Hossen, jako solista i kameralista, wystąpił w najbardziej prestiżowych salach świata, takich jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, Konzerthaus w Wiedniu, Tonhalle w Zurychu, Victoria Hall w Ginebrze czy Salle Gaveau w Paryżu, jak równiez w salach Włoch, Hiszpanii, Turcji, Albanii, Meksyku, Węgier, Rosji, Chin i Japonii. Koncertował między innymi z tak istotnymi orkiestrami jak Royal Philharmonic, English Chamber Orchestra, Wiener Kammerorchester, Orchestra da Camera del Teatro alla Scala di Milano. Artysta jest również dyrektorem artystycznym Les Orpheistes Festival Orchestra Vienna, dyrektorem International Music Academy Orpheus i profesorem w New Bulgarian University w Sofii. Koncertuje na skrzypcach Giovanniego Battista Guadagniniego, powstałych w 1749 roku i będących własnością The Oesterreichische Nationalbank. Warto również dodać, że tacy współcześni kompozytorzy jak Rainer Bischof, Walter Baer, Georghi Arnaoudor, F.P. Descamps, Alessandro Solbiati, Tomas Marco, zadedykowali mu swoje utwory. 

 

Mario Hossen i Les Orpheistes Festival Orchestra, Cztery Pory Roku A. Vivaldiego


7 października 2014, godz. 19.00

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska

Bilety dostępne w kasie Filharmonii, salonach Empik oraz online:

eBilet.pl - bilety na imprezy, koncerty i spektakle teatralne w całej Polsce

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu