Koncert zespołu PERFECT

Koncert zespołu PERFECT
fot.
Data rozpoczęcia: 14-12-2013
W sobotę, 14 grudnia, o godzinie 19.00 zapraszamy na scenę Siemianowickiego Centrum Kultury - Bytków, gdzie wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - zespół PERFECT.
 

Perfect to polski zespół rockowy, założony na przełomie 1977 i 1978 roku w Warszawie z inicjatywy perkusisty Wojciecha Morawskiego, gitarzysty basowego Zdzisława Zawadzkiego (obaj poprzednio byli członkami grupy Breakout), keyboardzisty Pawła Tabaki, wokalistek Ewy Konarzewskiej i Barbary Trzetrzelewskiej (dawniej Alibabki).

 

Jednak dopiero dwa lata później, jesienią, grupa pod artystycznym wpływem Zbigniewa Hołdysa zaczęła powoli przybierać rockowy charakter, aby w 1980 roku zdecydowanie przekształcić się w zespół rockowy o nazwie PERFECT.

 

Pierwszy koncert grupy w składzie: Zbigniew Hołdys (gitarzysta, wokalista, lider), Grzegorz Markowski (wokalista), Ryszard Sygitowicz (gitarzysta), Piotr Szkudelski (perkusista), Zdzisław Zawadzki (gitarzysta basowy), miał miejsce w noc sylwestrową 1980 roku w warszawskim klubie studenckim Stodoła.

 

W tym składzie PERFECT stał się na początku lat osiemdziesiątych najpopularniejszą grupą rockową w Polsce.

 

Pomimo tego, w marcu 1983 roku, podczas konferencji prasowej, zniechęcony Zbigniew Holdys ogłosil decyzję o rozwiązaniu zespołu Perfect. Przez cztery lata każdy z członków zespołu usiłował działać indywidualnie lecz bez znaczących rezultatów artystycznych aż do roku 1989, kiedy Hołdys znów postanowił reaktywować Perfect, ale już bez wokalisty Grzegorza Markowskiego, w składzie: Zbigniew Hołdys (śpiew, gitara), Piotr Szkudelski (perkusja), Mieczysław Jurecki (gitara basowa), Jacek Krzaklewski (gitara).

 

Reaktywacja jednak okazała się być chwilowa, lecz stale nadchodzące propozycje koncertów spowodowały, że grupa reaktywowała się w 1993 roku, w składzie: Grzegorz Markowski (śpiew), Piotr Szkudelski (perkusja), Andrzej Nowicki (gitara basowa), Ryszard Sygitowicz (gitara), Andrzej Urny (gitara). Hołdys nie przyjął propozycji dołączenia do Perfectu.

 

Po wielu perturbacjach, zmianach osobowych, kolejnych reaktywacjach i zapowiedziach o zakończeniu działalności artystycznej zespołu, na rynku ukazała się z marcem 2013 r. długo oczekiwana reedycja pierwszego, kultowego albumu zespołu Perfect tzw. „Bialego albumu" w wersji kompaktowej na CD. Na albumie znalazły się dodatkowo utwory "Pepe wróć", „Po co" i „Opanuj się". Ponadto ukazał się także dwupłytowy album winylowy pt. „Perfect" - album i singiel z utworami „Pepe wróć", „Po co" i „Opanuj się".

 

Na przełomie kwietnia i maja 2013, Perfect znów koncertuje z powodzeniem, dużo w USA, ale też na polskich scenach, o czym już niedługo będziemy mogli się przekonać.

 

Bilety w przedsprzedaży kosztują 45 zł, a w dniu koncertu - 50 zł są już dostępne w kasie SCK Bytków, przy ulicy Niepodległości 45. 

 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu