Młodzi projektanci ubiorą Katowiczan w centrum 3 Stawy

Dodał: Simon Bar
Młodzi projektanci ubiorą Katowiczan w centrum 3 Stawy
fot. Fashion Democracy Summer
Data rozpoczęcia: 03-08-2013
Ponad 20 młodych projektantów zaprezentuje swoje unikalne kolekcje ubrań w centrum 3 Stawy podczas modowego wydarzenia Fashion Democracy Summer, które odbędzie się 3 sierpnia. Projektanci pomogą także stworzyć odwiedzającym wyjątkowe i niepowtarzalne stylizacje, dzięki którym ulice Katowic będą bardziej przypominały światowe stolice mody.

To już 8 edycja Fashion Democracy, które tym razem odwiedza wybrane polskie miasta podczas dużych letnich festiwali muzycznych i filmowych. W Katowicach wydarzenia będzie towarzyszyć OFF Festivalowi, który odbędzie się 2-4 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów.

 - Podobnie jak OFF Festival staramy się promować to co niezależne, często niszowe, ale warte zauważenia – podkreśla Julia Szyńska, współorganizatorka Fashion Democracy Summer. - Mamy w Polsce mnóstwo młodych i uzdolnionych projektantów, którym trudno konkurować z dużymi sieciami odzieżowymi, dlatego organizujemy wydarzenie, podczas którego mogą pokazać się szerokiej publiczności.

Podczas Fashion Democracy osoby odwiedzające centrum będą miały możliwość uczestniczenia w licznych atrakcjach, ale przede wszystkim będą miały okazję wzbogacić swoją garderobę o unikatowe i najmodniejsze w tym sezonie ubrania oraz dodatki polskich projektantów.

- Wszyscy projektanci prezentują różne style, często całkiem różne od siebie – zaznacza Julia Szyńska. - Ciężko jest scharakteryzować wszystkie kolekcje, ponieważ są to głównie nowatorskie rozwiązania, których nie spotkamy podczas zakupów w sklepach sieciowych. Wiele z ubrań, które będziemy mogli zobaczyć i kupić w 3 Stawach to unikaty, które zostały uszyte jako limitowane serie. W naszym zestawieniu przeważają projektanci kolekcji ulicznych, które możemy założyć do pracy lub szkoły. Skierowane są przede wszystkim dla osób w wieku 15-30 lat. Zapraszamy także do współpracy projektantów, którzy nie zapominają o młodych mamach i kobietach dojrzałych. Na pewno będzie bardzo różnorodnie i każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie – zapewnia współorganizatorka wydarzenia.

Podczas Fashion Democracy będą wystawione głównie kolekcje letnie, ze względu na trwający sezon wakacyjny. Niektórzy projektanci zaprezentują premierowo także pierwsze ubrania ze swoich kolekcji jesiennych. Każdy projektant aranżuje swoją przestrzeń w centrum na zasadach showroomu - ustawia stoły, eksponuje kolekcje na stojakach, przywozi ze sobą różnego rodzaju gabloty, meble itp.

- W ten sposób każde stoisko, podobnie jak ubrania, jest niepowtarzalne. Projektanci mają całkowicie wolna rękę w tej kwestii. Stawiamy na ich kreatywność i zmysł artystyczny - mówi Julia Szyńska.

Poza strefą showroom, w której klienci będą mieli okazję dokonać zakupów z najnowszych kolekcji polskich projektantów, będzie można odwiedzić także strefę „Beauty”.

- W tej strefie wszystkie kobiety będą mogły oddać się w ręce profesjonalnych makijażystek, które będą wykonywały makijaż za darmo – informuje Agnieszka Nizio, dyrektor centrum 3 Stawy. -  Możemy także liczyć na ich fachowe porady. Biorąc pod uwagę klimat jaki będzie w tym dniu panował w centrum, gwarantuję że każda kobieta poczuje się jak zawodowa modelka – dodaje Agnieszka Nizio.

 Informacje o poprzednich edycjach na facebooku – https://www.facebook.com/fashiondemocracyy?fref=ts

 oraz na stronie internetowej - www.fashiondemocracy.pl 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu