DEZERTER

DEZERTER
fot. www.megaclub.pl
Data rozpoczęcia: 26-04-2013
Koncert zespołu w Mega Clubie.

support: Hardwork i Minority


Minority to załoga z serca Śląska grający szczery, bezkompromisowy hardcore mocno zakorzeniony w starej szkole. W składzie osoby związane z takimi kapelami jak Castet, Good Lookin' Out, Repress, Koyaanisqatsi, Avaria i wielu innych. Jeśli jeszcze nie sprawdziłeś na żywo to znaczy, że przespałeś kilka lat. Pierwszy koncert u siebie od dawna.

Hard Work powstał w 1995 roku na bazie cenionego na polskiej scenie hardcore/punk zespołu BRUDY. Od początku Hard Work utożsamiał si ę ze scen ą hardcore w Polsce, która zaczęła się prężnie rozwijać na początku lat '90-tych poprzez powstawanie nowych zespołów, organizację wielu koncertów i pojawienie się wydawnictw o charakterze hc/punk. Zespół ma na koncie trzy płyty “W chaosie i ciemności” , “Fragment życia” i „ No One Step Back” oraz wydana wiosną 2012 EP „ Dla takich chwil” które zebrały swego czasu bardzo dobre recenzje w światku muzycznym jak i na polskiej scenie hardcore. Zaowocowało to wieloma koncertami z zespołami z czołówki polskiego hardcore jak i gwiazdami z Europy i zza oceanu ( między innymi: MADBALL, BORN FROM PAIN, DEATH BEFORE DISHONOR, HOODS, L’ESPRIT DU CLAN, NO TURNING BACK, DISCIPLINE, GRANCAPO, ONLY ATTITUDE COUNTS, TESTAMENT, BACKFIRE, 25 TA LIFE, MADSIN, BILLY THE KID, RECTIFY , HNDM, 7 GODZIN SNU, SCHIZMA, 1125, FRONTSIDE, LIFE IS WAR , CHAMPION, VENDETTA , WOOPTIME i wielu innych).

Zespół DEZERTER powstał w maju 1981 r. w Warszawie. Pierwszy skład to: Robert „Robal” Matera – gitara, voc., muzyka; Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty i Darek „Stepa” Stepnowski – bas. Po pewnym czasie dołączył Darek „Skandal” Hajn – voc. Grupa przyjęła prowokacyjną wtedy nazwę SS-20 (były to radzieckie rakiety z głowicami nuklearnymi), a swój debiut koncertowy miała na Mokotowskiej Jesieni Muzycznej w listopadzie 1981 r. W stanie wojennym SS-20 został zmuszony zmienić nazwę i już jako DEZERTER udał się w trasę koncertową z zespołami: TZN Xenna i Deuter (słynna Rock Galicja’82).

Dezerter to:

Robert Matera – gitara,śpiew

Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty

Jacek Chrzanowski – bas

 

bilety w cenie:

33zł - w przedsprzedaży

40zł - w dniu koncertu

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu