zespół KARIERA - koncert@GUGALANDER!

Dodał: Olga Chojak
zespół KARIERA - koncert@GUGALANDER!
fot.
Data rozpoczęcia: 18-03-2012
Awangarda Dansingu po raz pierwszy w Katowicach! Muzycy znani z Małych Instrumentów, Robotobibok i Von Zeit w inspirującym fandango z charyzmatycznym wokalistą-poetą Tomaszem "Grzebykiem" Nowackim!
 
KARIERA - muzycy znani z Małych Instrumentów, Robotobibok i Von Zeit w inspirującym fandango z charyzmatycznym wokalistą-poetą Tomaszem "Grzebykiem" Nowackim!
Współczesna alternatywna muzyka rozrywkowa najwyższego lotu, prawdziwa awangarda dansingu, sceniczna petarda porywających melodii i ważkiego słowa!
Twórcy kultowych przebojów, takich jak: „Świnia Truflowa”, „Kij przeklęty” czy „Polopiryna S”. Jedyny taki zespół w Polsce. Kto nie wierzy, niech sam sprawdzi!

Prapoczątki zespołu Kariera sięgają siódmej klasy szkoły podstawowej, czyli roku 1989. Duet Maciek Markowski oraz Tomek Nowacki grał na podłączonej do radia gitarze oraz stołku kuchennym jako perkusji. Duet zrealizował 3 kasety 60 minutowe niskoszumowe z własnym materiałem oraz zagrał jeden koncert w Szkole Podstawowej nr 45 dla swojej klasy.
Właściwy zespół Kariera powstał w roku 1996, kiedy na scenie spotkali się Markowski z Ożogiem i z „Grzebykiem”. Następnie grupa koncertowała we Wrocławiu oraz województwie wrocławskim. Po niespełna roku zespół zniknął ze scen polskich, niektórzy mówią, że zawiesił działalność, ale to nieprawda. Ponownie pojawił się na rodzimym gruncie w 2008 roku w obecnym składzie i od tego czasu koncertuje regularnie w całym kraju.
W październiku 2011 ukazała się ich debiutancka płyta pt."MIASTO", zawierająca największe przeboje Kariery powstałe od 1996 roku.

Zespół KARIERA jest obecnie w finale eliminacji na Przystanek WOODSTOCK 2012.

SKŁAD ZESPOŁU
Maciej Markowski (Małe Instrumenty)- klarnet basowy, moog, elektronika, gitara, chórki
Tomek „Grzebyk” Nowacki – śpiew, melodyka, kazoo, megafon
Marcin Ożóg (Robotobibok, Małe Instrumenty) - kontrabas, chórki
Tomasz Dembowy (Von Zeit) – perkusja, chórki

Strona: www.kariera.art.pl
Aktualności, zdjęcia, anegdoty: www.facebook.com/kariera.zespol
Myspace: www.myspace.com/kariera
VIDEO:
http://www.youtube.com/watch?v=Pa6MD3wWYAA
http://www.youtube.com/watch?v=-Pm0K_ML9QU
http://www.youtube.com/watch?v=BNNupl1iBug

Katowice-GUGALANDER-18 marca-g.19-bilety 15/20

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu