9. Węgiel Film Festiwal

9. Węgiel Film Festiwal
fot.
Data rozpoczęcia: 26-04-2012
Studenci Wydziału Radia i TV Uniwersytetu Śląskiego jak co roku zapraszają festiwal filmowy.

Węgiel Film Festiwal organizowany jest przez studentów dla studentów. Przede wszystkim, dla studentów szkół filmowych i artystycznych, nie tylko z Polski, ale z całej Europy. Celem Festiwalu jest wzajemna wymiana doświadczeń filmowych i integracja środowiska młodych twórców. Projekt ten z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, od kilku lat jest również przedsięwzięciem o randze międzynarodowej.

W tym roku spotkamy się w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach w dniach 26-27 kwietnia.
Dziewiąta już edycja Węgiel Film Festiwal nie tylko zagwarantuje możliwość spotkania znanych osobistości polskiego filmu, ale i umożliwi bliższy kontakt ze sztuką filmową potencjalnym, przyszłym studentom. Niewątpliwą atrakcją, poza rodzimą twórczością, będą filmy zagranicznych studentów szkół filmowych.

Projekt co roku tworzą studenci II roku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej Wydziału Radia i TV Uniwersytetu Śląskiego. Dzięki ich pracy i ogromnemu zaangażowaniu Węgiel Film Festiwal stał się ważnym punktem na festiwalowej mapie Polski i Europy. Do udziału w festiwalu organizatorzy zapraszają również młodzież. Jak co roku w ramach imprezy odbędą się Dni Otwarte Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ, gdzie można będzie zapoznać się z ofertą wydziału, oraz poznać od kuchni pracę twórców, odbyć próbną rozmowę kwalifikacyjną, wziąć udział w imprezach i warsztatach filmowych.


Program 9. Węgiel Film Festiwal:
Obecnie trwają prace nad programem tegorocznej edycji Festiwalu, ale już teraz możemy zaprezentować kilka kluczowych punktów.


Konkurs Główny – międzynarodowy konkurs etiud studenckich z serii Spotkanie z Twórcą – spotkanie autorskie z Jurorami 8. Węgiel Film Festiwal


Warsztaty filmowe – warsztaty filmowe dla publiczności Festiwalu Węglospektywa – retrospektywa filmów poświęcona cenionemu twórcy


Imprezy towarzyszące – koncerty zespołów muzycznych, wystawy, wernisaże

Dni Otwarte Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu
Śląskiego

Organizatorzy zachęcają wszystkich miłośników X Muzy, którzy pragną poczuć się częścią wielkiego
wydarzenia, do towarzyszenia w tej niezwykłej filmowej przygodzie.


Zapraszamy na stronę internetową Festiwalu

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu