Klub Brama: Wernisaż wystawy fotografii Teresy Ebis "APHONIA" & Blues Jam Session

Dodał: Sandra Nowak
Klub Brama: Wernisaż wystawy fotografii Teresy Ebis "APHONIA" & Blues Jam Session
fot.
Data rozpoczęcia: 19-01-2012
Człowiek tworzy, człowiek ochrania… Człowiek dominuje. Piękno twórczości ludzkiej ręki przeplata się z cieniem zapomnienia i ignorancji.
Nie przemówią… Nie opowiedzą historii swej świetności. Nie zaświecą już w oknach iskry niegdyś toczonego wewnątrz życia. Lecz bezgłośny lament zionie z wybitych szyb, z zamurowanych wejść, z pustki…
 
Tę samą pustkę widzimy w oczach porzuconych zwierząt. Żywych, wciąż ufających ludziom… Czy powinny ufać?
 
Aphonia
 
oto ich bezgłośne wołanie.

Wystawa przedstawia głównie bytomską architekturę, pozbawioną życia, uginającą się pod ciężarem czasu i zaniedbania ze strony ludzi. To samo często spotyka zwierzęta. Bezdomne, zapomniane a nie rzadko i maltretowane nie są w stanie przetrwać bez naszej pomocy. Niestety same o nią nie potrafią poprosić.

Dlatego w ich imieniu prosimy o nią....

Podczas trwania wystawy odbywać się będzie zbiórka datków na budowę nowego schroniska dla zwierząt w Tarnowskich Górach - azylu dla bezdomnych, porzuconych, cierpiących istot, w którym będą mogły poczuć się kochane i bezpieczne. Całkowity dochód ze sprzedaży prac zostanie przekazany na konto Azylu dla Bezpańskich Zwierząt "Cichy Kąt".

Spójrzmy i usłyszmy nieme wołanie o pomoc…
 
Teresa Ebis - od urodzenia mieszkanka Bytomia. Do reszty zakochana w architekturze swojego ojczystego miasta. Fotograf-amator, projektantka, florystka. Architekturą zajmuje się zarówno z zamiłowania, jak i zawodowo.
Strona www artystki: http://bies00.flog.pl/omnie
 
Wernisaż wystawy & Blues Jam Session odbędzie się 19 stycznia o godz.21:00, wstęp wolny.
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu