Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Katowicach

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Katowicach
fot.
Data rozpoczęcia: 10-11-2011
Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk wraz z marszałkiem województwa śląskiego Adamem Matusiewiczem i prezydentem Katowic Piotrem Uszokiem zapraszają mieszkańców do udziału w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.  

W Katowicach, w przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada, w godz. 19.00-19.30 na skrzyżowaniu ulic Francuskiej i Trzech Stawów będzie można obserwować pokaz sztucznych ogni. W godz. 20.00-2.00 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbędą się kolejne Dni Otwarte Urzędu Wojewódzkiego i Sejmu Śląskiego w Katowicach „Nocne zwiedzanie urzędu”. Na gości, którzy zechcą zwiedzić historyczne sale budynku, będą czekać przewodnicy. Dla zwiedzających otwarte zostanie paradne wejście do gmachu urzędu od strony placu Sejmu Śląskiego.
 
11 listopada w godz. 9.30-10.00 przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich złożą kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Katowicach. W godz. 10.00-10.30 przed archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach wystąpi Orkiestra Dęta KWK „Murcki Staszic” oraz chór uczniów X LO im. Ignacego Jana Paderewskiego. O godz. 10.30 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp Damiana Zimonia odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. We mszy uczestniczyć będą kompanie honorowe wojska, policji, straży granicznej, straży pożarnej, harcerzy, klas wojskowych i poczty sztandarowe. Oprawę artystyczną nabożeństwa zapewni chór Filharmonii Śląskiej w Katowicach pod batutą Jarosława Wolanina. Po zakończeniu mszy nastąpi rozformowanie pododdziałów.


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu