Tymon i Konjo w Przedświcie

Tymon i Konjo w Przedświcie
fot. Przedświt
Data rozpoczęcia: 20:00 27-01-2011
Tymon Tymański i Paweł Konjo Konnak - ich wspólne show to wydarzenie z pogranicza wieczorku poetyckiego, koncertu akustycznego i występu kabaretowego. Właściwie nie wiadomo czego się spodziewać.

Paweł Konjo Konnak jest współtwórcą grupy artystycznej TOTART. Należy do grupy poetyckiej Zlali Mi Się Do Środka, jest członkiem Kabaretu Profuzyjnego Zlew Polski oraz kabaretu rockowego Lalamido. Jest autorem trzech tomików poetyckich („Sztuka restauracji”, „Randka z Mutantem” oraz - nominowany do nagrody Nike -  „Król festynów”).

Konjo współpracował z zespołem Ich Troje jako konferansjer. Od lat przyjaźni się z Michałem Wiśniewskim, u boku którego wystąpił w programie telewizyjnym „Jestem, jaki jestem”. Występował także w III edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie” w parze z Agatą Rosłońską (odpadli w 6 odcinku zajmując 8 miejsce).

Tymon Tymański to multiinstrumentalista, kompozytor, felietonista, prozaik. Urodził się w 1968 roku w Gdańsku, gdzie mieszka do dzisiaj. Pierwszą kapelę – Sni Sredstvom Za Uklanianie – zainspirowany nowofalową muzyką Joy Division, The Birthday Party czy Pere Ubu, założył w 1984 roku. Podczas studiów dołączył do legendarnego TOTARTU, nieformalnej grupy performerskiej wsławionej skandalizującymi akcjami, obrazoburczymi manifestami. Współpraca zaowocowała zmianą jego muzyki i radykalnym podejściem do występów scenicznych.

W 1988 roku założył Miłość – bodajże najważniejszy zespół polskiego jazzu lat dziewięćdziesiątych, w którym, oprócz Tymona, grali tacy artyści jak Leszek Możdżer, Jacek Olter, Tomasz Gwiciński. W latach dziewięćdziesiątych powołał do życia zespół Kury (płyta „P.O.L.O.V.I.R.U.S.” do tej pory jest uważana za jedno z najważniejszych wydawnictwo dekady).

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu