Epica w MegaClub'ie

Epica w MegaClub'ie
Źródło: pawelpszczola.pl

We wtorek, 15 maja katowicki MegaClub opanowały przesterowane gitary elektryczne towarzyszące delikatnym kobiecym wokalom. Wszystko za sprawą holenderskiego zespołu EPICA i jego charakterystycznej wokalistce Simone Simons.
Zespół jest przedstawicielem szerokiego nurtu zwanego metalem symfonicznym, łączącym ciężki granie elektrycznych gitar, instrumenty klawiszowe i delikatny, niemal operowy głos kobiecy.
Był to pierwszy z dwóch koncertów w Polsce podczas tegorocznej trasy koncertowej promującej najnowszy album formacji, pt. "Requiem for the Indifferent". Podczas koncertu zespół zaprezentował również utwory ze wszystkich swoich poprzednich albumów, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem publiczności wypełniającej katowicki klub. Energia płynąca od fanów była tym większa, im więcej energii w występ wkładali sami muzycy.
Prawie dwugodzinny koncert zakończył się dopiero po trzech bisach.

Jako support wystąpiły zespoły Voices of Destiny oraz dosyć znana niemiecka Xandria, dla której był to pierwszy koncert w Polsce. Muzycy po występie wyrazili nadzieję na rychły powrót do naszego kraju.

 Przejdź do artykułu: Epica w MegaClub'ie
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu