Silesia Marathon - trasa, utrudnienia w ruchu

Silesia Marathon - trasa, utrudnienia w ruchu
Źródło: mat. pras.

W związku z organizacją biegu zamknięte będą wybrane ulice naszych miast. Można się więc spodziewać utrudnień w ruchu na ulicach Chorzowa: w godz. 9.00 – 11.30, Siemianowic Śląskich od 9.30 do 11.30 oraz Katowic, gdzie biegacze będą pokonywali najdłuższy dystans biegnąc m.in. Al. Korfantego do centrum miasta i dalej w kierunku osiedla Paderewskiego, przez Dolinę 3 Stawów do Nikiszowca i z powrotem przez Szopienice i Dąbrówkę Małą by zakończyć bieg przed halą Spodek. 

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym.

Trzeciego maja o godzinie 9.00 w Chorzowie, wystartują uczestnicy biegu ulicznego "Silesia Marathon". Sportowcy wbiegną do Katowic z Siemianowic Śląskich Aleją Korfantego i będą podążać obok Spodka ulicami: Aleją Roździeńskiego, Uniwersytecką, Bankową, Warszawską, Damrota, Powstańców, Graniczną, Lotnisko, Trzy Stawy, Porcelanową, Gospodarczą, Górniczego Dorobku przez osiedle Nikiszowiec, a następnie: Szopienicką, Oswobodzenia, Lwowską, Bednorza, Roździeńską, 1-go Maja, Bohaterów Monte Casino, Leopolda, Katowicką z metą przy Spodku. Zakończenie biegu zaplanowane jest na godzinę 15:15.

Bezpośrednio po nim na ulicach: Olimpijskiej, Korfantego i Roździeńskiego rozegrany zostanie odcinek specjalny II Rajdu Transportowca organizowanego przez Automobilklub Śląski. Zakończenie Rajdu zaplanowano na godzinę 17.00

 

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Apelujemy o stosowanie się do poleceń osób, które na trasie będą zabezpieczać maraton. 


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu