OFF Festival Club - fotorelacja

Dodał: Kinga Gawron
OFF Festival Club - fotorelacja
Źródło: redakcja InSilesia.pl

Drugiego grudnia w katowickim Jazz Clubie Hipnoza odbyła się kolejna już edycja imprezy Off Festival Club. Na scenie pojawili się wyśmienici muzycy: Cieślak i Księżniczki, Ed Wood oraz fenomenalna i bezpretensjonalna Scout Niblett.

Taki miks muzyczny może oznaczać tylko jedno: świetną zabawę. Porywające dźwięki to przecież znak rozpoznawczy Off Festivalu.

O artystach:

Scout Niblett to podopieczna Steve'a Albiniego, artystyczna partnerka Bonnie "Prince'a" Billy'ego, koleżanka z wytwórni Joanny Newsom. Ekscentryczna wokalistka miała być tajną bronią Anglików na nawiedzone panie zza Oceanu, na Cat Power i PJ Harvey, ale sama czmychnęła do Ameryki i tam rozwija swój talent. Co ciekawe, coraz mniej pociągają ją natchnione, folkowe ballady, coraz więcej w jej muzyce eksperymentów i hałasu, czego dowodem najnowszy album " The Calcination of Scout Niblett", wydany właśnie nakładem Drag City.

Macieja Cieślaka przedstawiać nie trzeba. To lider znakomitej Ścianki, a także muzyk m.in. Lenny Valentino i Kings Of Caramel oraz wzięty producent. Cieślak i Księżniczki to jego solowy projekt – wtajemniczonym znany wcześniej jako Tunes of Early Spring – który ewoluował w regularny zespół. On gra na gitarze i śpiewa, one (wiolonczelistki Karolina Rec i Edyta Czerniewicz oraz skrzypaczka Julia Ziętek) mu akompaniują, zarówno w subtelnych, akustycznych piosenkach, jak i w awanturniczych improwizacjach. Ich debiutancki album to jedno z najważniejszych tegorocznych wydawnictw na polskiej scenie alternatywnej.

Ed Wood to uboczny projekt muzyków bydgoskiej grupy Tin Pan Alley. Uwielbiany za pełne energii i ujmującego chaosu koncerty, chwaleni za wydany właśnie debiutancki album "Anal Animal". W ich muzyce znajdziecie niemal wszystko, od noisecore'u po disco-punk. Ze szczególnym wskazaniem na punk.Przejdź do artykułu: Grudniowa edycja Off Festival Club Katowice już za nami.
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu