dorota krawczyk

dorota krawczyk
Branża: Rozrywka
Firma: Wodzisławskie Centrum Kultury
Stanowisko: specjalista w dziale PR / marketingu
Miasto: Wodzisław Śląski 

Wodzisławskie Centrum Kultury jest tworzone przez ludzi i dla ludzi. Od wielu lat działa w Wodzisławiu Śląskim po to, by ożywiać kulturalnie miasto. Organizujemy koncerty, spektakle, imprezy plenerowe, dni miasta, w swojej ofercie posiadamy liczne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Nasz Amatorski Ruch Artystyczny skupia około 650 członków. Nasza WCKowska rodzina ciągle się powiększa. To daje nam codziennie dowody na to, że jesteśmy potrzebni oraz że nasza praca ma sens. Aby jeszcze skuteczniej dotrzeć do naszej publiczności założyliśmy profile na portalach społecznościowych: Myspace oraz Facebook. Od dawna funkcjonujemy także na portalu nasza-klasa.pl. Stworzyliśmy także nową, zmodernizowaną stronę internetową: www.wck.wodzislaw.pl. Dzięki temu posiadamy ponad 900 użytkowników naszych profili a ich liczba stale rośnie. Ponad 600 odbiorców zapisało się do naszego newslettera, od 5000 do 8000 osób odwiedza miesięcznie naszą stronę www, a ok. 5000 widzów co miesiąc przychodzi na nasze imprezy i filmy. Naszą misją jest tworzenie kulturalnej przestrzeni Wodzisławia Śląskiego.Wodzisławskie Centrum Kultury zorganizowało w 2011 roku około 120 imprez, w tym imprezy plenerowe oraz zamknięte. Każda z inicjatyw przyciąga sporą publiczność. Największą popularnością cieszą się koncerty muzyczne, festyny oraz kabaretony. Tuż za nimi plasują się spektakle oraz wszelkiego rodzaju przeglądy i konkursy. Potwierdza to badanie pn. „STETOSKOP KULTURALNY” przeprowadzone w 2009 wśród mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Zainteresowaniem cieszą się także wystawy prac plastycznych, wystawy zwierząt i ptaków. Wodzisławskie Centrum Kultury stara się wyjść z ofertą naprzeciw mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego. Dzięki członkom Amatorskiego Ruchu Artystycznego łatwiej dotrzeć do odbiorcy i wypromować wydarzenie.

            Każda impreza popularyzowana jest poprzez lokalne media i prasę, przygotowywane są plakaty, ulotki, banery, roll-up’y, billboardy. WCK stara się zachować pełną różnorodność w ofercie imprez. Wszystko po to, by zaspokoić gusta i potrzeby starszej i młodszej publiczności. Do tej pory udawało się to z dużym sukcesem. Dbamy, by w naszej ofercie imprezowej znajdywały się propozycje nie tylko rozrywkowe, ale także edukacyjne, stąd organizuje różnego rodzaju warsztaty, akademie i prelekcje towarzyszące większości wydarzeń adresowanych dla najmłodszej widowni.

Ważną inicjatywą w działalności Wodzisławskiego Centrum Kultury jest niewątpliwie akcja „Lato w Mieście” oraz akcja „Zima w Mieście”. Co roku staramy się, by oferta zajęć dla naszych najmłodszych dzieci była bogata, by każdy znalazł w niej coś dla siebie. Wodzisławskie Centrum Kultury oferuje dzieciom i młodzieży wycieczki, warsztaty plastyczne, teatralne, taneczne, projekcje filmowe, festyny z nagrodami, warsztaty dziennikarskie, gry i zabawy, od tego roku tzw. „kącik malucha”, gdzie nasi animatorzy bawią się z najmłodszymi. Dbamy o to, by zajęcia były dla dzieci nie tylko rozrywką, ale nowym spojrzeniem na możliwość spędzania wolnego czasu w sposób kreatywny i mądry.

Nową, ważną propozycja WCK są warsztaty artystyczne w babskim gronie pn. „ALE!BABKI”. Odbywają się raz w miesiącu (soboty), zwykle o godz. 11:00. W programie warsztatów znalazły się m.in. tworzenie biżuterii, scrapbooking, decoupage i inne.

                Wodzisławskie Centrum Kultury stara się, by poziom artystyczny imprez był zawsze jak najwyższy i adekwatny do wieku widza. Nie ilość jest dla nas najważniejsza, ale JAKOŚĆ I RÓŻNORODNOŚĆ organizowanych przedsięwzięć.Najczęściej odwiedzani

  • Anna Fudali

    branża: Technologie; miasto: Bytom

  • Aleksandra Puzyno

    branża: Górnictwo, energetyka, hutnictwo, przemysł paliwowy; miasto: Katowice

  • Lucyna Labocha

    branża: Kompleksowe wykonawstwo (produkcja i usługi); miasto: Sosnowiec

Nowi użytkownicy

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu