Teatr Dzieci Zagłębia

Teatr Dzieci Zagłębia
Branża: Kultura i sztuka
Miasto: 42-500 Będzin
Ulica: Teatralna 4

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana istnieje od 1945 roku. Powstają tu przedstawienia w większości przeznaczone dla najmłodszych widzów, prezentowane w siedzibie teatru i na scenach całego regionu – od Częstochowy do Żywca i od Opola do Krakowa, jak również w Warszawie i Łodzi oraz na międzynarodowych festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą.

Zespół Teatru w ciągu sezonu gra średnio 200 spektakli. Na naszej widowni każdorazowo zasiąść może 268 widzów. W ten sposób najmłodsi widzowie całego regionu mogą przenieść się w świat tajemnicy teatru, czystych i jasnych wartości, w świat marzeń i wyobraźni.

Nasz Teatr szczyci się szerokim spektrum działalności artystycznej. We współpracy z terapeutami z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niedowidzących i Słabosłyszących powstają tu spektakle przeznaczone w równej mierze dla dzieci zdrowych i tych, którym problemy zdrowotne nie pozwalają na co dzień w pełni obcować ze sztuką.

Różnorodny repertuar, młody i energiczny zespół aktorski oraz  oryginalna technika plastyczna sprawiają, iż w ostatnich latach z naszą sceną podjęli współpracę najwybitniejsi reżyserzy i scenografowie teatrów lalkowych (między innymi Stanisław Ochmański, Jerzy Bielunas, Adam Kilian, Maria Balcerek).

Do przedstawienia „Robinson Crusoe” muzykę skomponował Grzegorz Turnau. Spektakl ten zdobył prestiżową nagrodę „Złotą Maskę 2007” w kategorii Najlepszego Spektaklu Dla Dzieci.

Teatr Dzieci Zagłębia kieruje propozycje również do młodzieży i dorosłych, organizując szereg imprez impresaryjnych, zajęć edukacyjnych i spotkań ze sztuką. Jest zatem teatrem niezwykłym, w którym wszystko jest możliwe, wszystko może się zdarzyć.SCENA DLA DOROSŁYCH w ramach Sceny Inicjatyw Twórczych.

Scena Inicjatyw Twórczych powstała w maju 2011r. rozpoczynając swoją działalność premierą "Emigrantów" Sławomira Mrożka. Celem powstałej sceny jest wzbogacenie repertuaru teatru o wydarzenia, spektakle i działania artystyczne dla młodzieży i widzów dorosłych.

Początkowo SIT działać będzie w każdą niedzielę, a szczegółowy plan repertuarowy znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

Lokalizacja:

Polecane firmy

Nowe firmy

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu