Jak szybko pozbyć się opryszczki intymnej?

Data: 17-04-2018
Opryszczka intymna to choroba weneryczna, czyli przenoszona drogą płciową. Odpowiedzialny za nią jest wirus herpes HSV typu drugiego. Zarazić można się poprzez stosunek waginalny, oralny lub analny, a także przez używanie wspólnych gadżetów erotycznych.

Jej pierwsze objawy pojawiają się od czterech do siedmiu dni po odbytym stosunku. Obejmują zarówno dość niejednoznaczne dolegliwości jak bóle głowy, osłabienie i gorączkę. Natomiast decydującym sygnałem jest pojawienie się odczucia mrowienia i swędzenia narządów płciowych oraz bolesnych pęcherzyków, które pękają i tworzą powierzchniowe owrzodzenie z czerwoną obwódką. U kobiet opryszczka rozwija się na łechtaczce, wargach sromowych, na udach, przy wejściu do pochwy. Natomiast u mężczyzn występuje na żołędzi i trzonie penisa, w kroczu oraz na pośladkach.


Jak leczyć?
Przede wszystkim udaj się do lekarza po informacje. On przepisze Ci leki przeciwwirusowe i zaleci odpowiednią pielęgnację. W trakcie leczenia stosuj jedynie te produkty, które zalecił Ci lekarz i odstaw te, których używasz na co dzień. Przede wszystkim żele i spreje do higieny intymnej, które mogą zaognić problem. Ponadto unikaj kontaktów seksualnych i zachowaj szczególną ostrożność jeśli jesteś w ciąży.
Niestety, opryszczki intymnej nie da się wyleczyć, ponieważ nie istnieje jeszcze odpowiednie lekarstwo. Natomiast można skutecznie złagodzić jej objawy. Istnieje na to kilka domowych sposobów.
Przede wszystkim pamiętaj, żeby utrzymywać miejsce pojawienia się opryszczki czyste i suche. Noś bawełnianą bieliznę oraz luźne spodnie. Wirusy i bakterie rozwijają się w wilgotnym środowisku, a przy kontakcie ze świeżym powietrzem pęcherzyki znikają szybciej. Na owrzodzenia pomoże żel aloesowy. Jeśli problem ten pojawił się u Ciebie po raz pierwszy wykonaj nasiadówki z sodą (od 3 do 5 razy dziennie). Pomoże również kąpiel z dodatkiem olejku geraniowego. Problem pękających pęcherzy załagodzą kompresy z torebek czarnej herbaty lub wody utlenionej.


Jeśli odczuwasz ból oraz męczy Cię gorączka zastosuj leki z ibuprofenem lub paracetamolem. W zwalczaniu opryszczki pomoże także odpowiednia dieta. Jedz dużo czerwonych winogron, produkty bogate w witaminę B (nabiał, jajka, wieloziarniste pieczywo). Dodaj do swoich posiłków również produkty zawierające cynk np. płatki owsiane, otręby i kiełki pszenne. Unikaj jedzenia zawierającego argininę (czekolada, coca cola, ryż) zamiast tego wybieraj produkty bogate w lizynę (mięso, mleko, ziemniaki, drożdże).
Częstotliwość oraz nasilenie ataków można również zmniejszyć poprzez zmianę trybu życia. Więcej snu oraz wysiłek fizyczny pozwolą nam uniknąć nawrotu opryszczki na dłużej.

Tagi

Ty też współtworzysz InSilesia.pl!

Załóż blog

Polecane blogi

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu