Depilacja za pomocą wosku

Dodał: JSz
Data: 11-04-2018
Istnieją różne metody depilacji. Jedna, która jest w grupie najskuteczniejszych to depilacja woskiem. Usuwa ona owłosienie bardzo skutecznie. Wiele innych metod jest nieco mniej skuteczna ze względów usuwania włosa z powierzchni skóry, gdzie nie narusza ona cebulki włosa. Wosk po rozgrzaniu może pozbyć się włosa wraz z jego korzeniem. Takie usunięcie powoduje odrastanie bardzo długo, przez co włosy stają się cieńsze i rzadsze.

Jak to wygląda?

Depilację woskiem zaleca się wykonanie u profesjonalnej kosmetyczki. W domu również można zrobić to samemu, jednak kosmetyczna ma większe doświadczenie i lepiej, gdy zrobi to sama. Gorący wosk rozsmarowuje się cały po powierzchni ciała, na której chcemy się pozbyć owłosienia. Po nałożeniu, nakłada się na niego kawałek papieru lub materiału. Nie jest to konieczne, jeżeli konsystencja wosku na to pozwala. Gdy wosk już zastygnie, kawałek położonego np. materiału zdejmuje się szybkim ruchem w przeciwnym kierunku wzrostu włosów.

Musi być to wykonane pod odpowiednim kątem (około 40 stopni), a materiał naprawdę szybko oderwany, inaczej może nie przynieść zamierzonego efektu. Do domowego depilowania polecane są plastry z woskiem. Wiadomo jednak, że efekt będzie gorszy. Najlepiej próbować najpierw na małym odcinku ciała.

Depilacja woskiem nie jest łatwym i szybkim zabiegiem. Plusem jest to, że po pozbyciu się owłosienia, nogi pozostają gładkie przez kilka tygodni. Inne części ciała mogą oczywiście też być depilowane.Niestety tak jak każdy zabieg, ten także posiada kilka wad. Jest on niestety bolesny i może uszkodzić skórę. Aby włoski zostały usunięte wraz z cebulkami, muszą najpierw urosnąć do co najmniej 1 centymetra. Nawet jeśli okaże się, że wszystko nie poszło zgodnie z planem, trzeba poczekać aż skóra będzie gładka by użyć tylko samej golarki. Wizyta u kosmetyczki niestety kosztuje i biorąc pod uwagę profesjonalistkę, trzeba liczyć się z kosztami.


Wiele kobiet posiada coś niechcianego. Jest nim wąsik, który uprzykrza nam życie i wiele z nich próbuje się go pozbyć. Można go przykładowo wyrwać pęsetą lub zrobić depilację woskiem. Tutaj także domowy zabieg może się nie udać. Skóra wokół ust jest bardzo delikatna. Kosmetyczka zrobi to najbezpieczniej.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu