Dopływ światła z zewnątrz można regulować za pomocą rolet

Dodał: JSz
Data: 11-04-2018
Rolety kojarzą się przede wszystkim z tym, że trzeba je opuszczać i podnosić. Montowane na zewnątrz mogą całkowicie zaciemnić wnętrze, kiedy są opuszczone. Rzeczywiście właśnie w taki sposób funkcjonują w większości przypadków. Mogą być podniesione bądź opuszczone.

Uniwersalne rolety „dzień noc” to pełne wykorzystanie światła słonecznego w salonie

Do nowoczesnego salonu warto zamontować nowoczesne rolety, których się nie opuszcza ani nie podnosi. Mogą one być jednocześnie ozdobą okien w salonie i pełnić funkcję klasycznych rolet. Chodzi oczywiście o rolety dzień noc, które wyglądają niczym opuszczona zasłona z prześwitami słońca. Działają one systemowo, a ich sterowanie polega na otwieraniu dopływu światła słonecznego bądź jego zamykaniu. Stanowią one doskonały wystrój każdego salonu, ponieważ szczególnie do tego pomieszczenia są polecane. Można nimi regulować dopływ światła z zewnątrz w dowolny sposób, ale w przeciwieństwie do klasycznych rolet są one bezawaryjne. Standardowe rolety do salonu opuszczane i podnoszone bardzo często się psują i zacinają. Sznurek, który służy do opuszczania rolet, najzwyczajniej w świecie się zużywa.


W przypadku rolet dzień noc nie ma tego problemu, bo są one lekkie i materiałowe, a przede wszystkim nie podnosi ich się i nie opuszcza co chwilę. Rolety dzień noc zmieniają swoją szczelność w poziomie i praktycznie nie trzeba do tego żadnej siły. Sterowanie nimi jest wygodne, praktyczne i bardzo łatwe szczególnie dla kobiet o drobnej posturze. Wyglądem przypominają one bardziej zasłony niż rolety, więc ich wygląd jest po prostu bardziej elegancki.


Wybierając rolety warto kierować się ich praktycznością

Wybierając rolety do salonu warto kierować się ich praktycznością. A rolety dzień noc właśnie takie są. Lekkie w obsłudze, a co za tym idzie nadzwyczaj praktyczne. Kiedy są zamknięte dają praktycznie całkowite zaciemnienie salonu. Kiedy są otwarte to możemy korzystać z darmowego światła pochodzącego ze słońca. Możemy też dowolnie regulować stopień przepływu światła przez taką roletę. Wystarczy jedynie mniej lub bardziej je otworzyć. Jeśli potrzebujemy ciemności to nawet przy mocnym słońcu taką właśnie uzyskamy. Chociaż pod względem zaciemnienia rolety dzień noc są tylko odrobinę mniej skuteczne niż ich klasyczna forma opuszczana.

Wiadomo przecież, że rolety przydają się w słoneczne i gorące dni. Pomagają one utrzymać w salonie przyjemną temperaturę właśnie poprzez ograniczenie promieni słonecznych. Czym innym jest uzyskanie w salonie efektu ciemności a czym innych odizolowanie salonu od gorących promieni słonecznych. Instalując roletę dzień noc możemy być pewni, że ciepło nie będzie przenikać do salonu wraz ze słońcem, ale nie uzyskamy efektu całkowitej ciemności. Chwaląc to rozwiązanie podkreślimy raz jeszcze, że jest ono łatwe w obsłudze dla pań. Do podniesienia klasycznych rolet sterowanych sznurkiem potrzebna jest spora siła. W przypadku systemu dzień noc jest ona niepotrzebna, bo roletami steruje się naprawdę lekko i delikatnie.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu