Słodki antybiotyk

Dodał: JSz
Data: 16-02-2018
Medycyna konwencjonalna, zafascynowana lekami syntetycznymi na kilkadziesiąt lat odrzuciła naturalne produkty lecznicze. Uważano, że z medycyny ludowej i niekonwencjonalnej korzystają społeczeństwa biedne i źle wykształcone. Twierdzenie to okazało się mylne. Jak pokazały badania z doświadczeń medycyny ludowej korzystają ludzie dobrze wyedukowani i zamożni.

Miód i produkty pszczele

Wyroby pszczele, wykorzystywane w apiterapii doskonale sprawdzają się w leczeniu wielu schorzeń i są wykorzystywane we współczesnej farmakoterapii.

W Polskiej Normie miód jest produktem spożywczym o określonych cechach fizykochemicznych, wśród których wyróżniamy:
- nektarowe jedno lub wielokwiatowe,
- nektarowo-spadziowe,
- spadziowe.

Miód jako naturalny produkt leczniczy wykazuje właściwości antybakteryjne i bakteriobójcze. Jako antybiotyk działa na bakterie paciorkowca, gronkowca, a nawet wąglika. Najsilniejsze działania antybiotyczne, określane wartością inhibinową wykazują miody gryczane i lipowe.
Duża zawartość glukozy i fruktozy umożliwia szybkie zregenerowanie sił po chorobie lub wyczerpującym wysiłku fizycznym.
Miód znajduje zastosowanie przy leczeniu przeziębień, nerek i wątroby oraz w terapii układu pokarmowego, moczowego, krążenia.

Pozostałe produkty pszczele wykorzystywane w medycynie to pyłek kwiatowy, pierzga i propolis.


Więcej o miodzie z propolisem znajdziesz na stronie sklepu  Apini.pl w zakładce apini.pl/sklep-apini/produkty-pszczele/miod-z-propolisem-400-g/

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu