Jak wybrać kamery do monitoringu?

Dodał: Marta Janicka
Data: 29-12-2017
Zamawiając kompleksowy montaż wraz z zestawem wszystkich komponentów eliminujemy problem doboru odpowiedniego sprzętu i narzędzi potrzebnych do jego wykonania. Decydując się jednak na samodzielnie skompletowany i zainstalowany monitoring, warto zwrócić uwagę na akcesoria do tego potrzebne. W naszym sklepie oferujemy Państwu szeroki wybór wszelkich potrzebnych narzędzi i urządzeń do zbudowania systemu telewizji przemysłowej zarówno dla profesjonalnych instalatorów, jak i niedoświadczonych przyszłych właścicieli.

W każdym zestawie oprócz kamer i rejestratora musi znależć się dysk twardy odpowiedniej pojemności, zasilacz, rozgałęziacz zasilania, różnego rodzaju wtyki i, jeśli nie są to kamery i monitoring bezprzewodowy, kabel koncentryczny przy monitoringu analogowym lub komputerowy UTP przy monitoringu cyfrowym. Dodatkowo można również dokupić do kamery mikrofon i oświetlacz podczerwieni do obserwacji terenu w nocy, jeśli nie są one w nie wyposażone fabrycznie.

Instalatorom oferujemy narzędzia niezbędne do pracy, takie jak ściągacze izolacji czy zasilacz Do akcesoriów CCTV należą również atrapy kamer, będące idealnym dodatkiem do działającej instalacji lub jej substytutem. Odstraszają włamywaczy i złodziei, doskonale imitując różnego rodzaju prawdziwe kamery. Są przy tym niedrogie i łatwe w montażu.

Tanie kamery monitoringu kup na https://suntrack.pl/13-monitoring

Najczęściej wybieranymi urządzeniami do monitoringu są kamery megapixelowe o wysokich rozdzielczościach. Przy wyborze tego typu sprzętu bardzo istotny jest dobór dodatkowych komponentów, które umożliwią w pełni wykorzystanie jego zalet. Prócz rejestratora cyfrowego, którego obsługa niewiele różni się od pracy z klasycznym monitoringiem analogowym warto zastanowić się nad wielkością i jakością monitora, dzięki któremu mamy podgląd pracy całej instalacji. Zyskuje to szczególne znaczenie przeważnie w miejscach, gdzie monitoring stanowi główny środek służący do obserwacji chronionego terenu, czyli np. na zapleczu sklepu czy w pomieszczeniu ochrony budynku. Im wyższa rozdzielczość kamery, tym większa jakość obrazu na dużych telewizorach przy zachowaniu wysokiej jakości. Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje większe prawdopodobieństwo dostrzeżenia nawet niewielkich szczegółów lub podejrzanych zachowań. Jako monitor do kamery HD świetnie sprawdzi się 22” telewizor, przy zachowaniu doskonałej ostrości obrazu. Przy kamerach 2.0 megapixela, czyli FullHD, z powodzeniem zastosowany może zostać monitor do 40”. Jest to duże ułatwienie dla osoby kontrolującej na bieżąco wydarzenia rejestrowane przez kamery cyfrowe.

Tekst powstał we współpracy z https://suntrack.pl

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu