Gdzie kupić kasy fiskalne?

Dodał: Marta Janicka
Data: 21-12-2017
Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Kup tam, gdzie jesteś pewien wiarygodności firmy. Na rynku jest wiele sklepów, które oferują kasy fiskalne. Jednak przedsiębiorca przedsiębiorcy nie równy, także i w tej dziedzinie. Czym zatem kierować się przy jej wyborze?

Po pierwsze bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na możliwość serwisowania zakupionego sprzętu. Czy sklep, w którym dokonujemy transakcji oferuje także interwencję w przypadku awarii i jak szybko możemy liczyć na pomoc. Druga sprawa odnosi się do tego, jaki okres gwarancji na niego otrzymujemy i co obejmuje. Wydawać by się mogło, że serwisowanie kas jest dziś na porządku dziennym, jednak nie każda z firm proponuje ekspresową pomoc, na którą liczy Klient. Bez wątpienia przedsiębiorca, który na co dzień sprzedaje produkty pierwszej potrzeby, nie może pozwolić sobie nawet na dzień zwłoki, ponieważ od tego zależy jego biznes.

Kolejną kwestią wymagającą weryfikacji jest to, czy firma nie będzie próbowała naciągnąć nas na droższą kasę. Ceny za sprzęt są bardzo zróżnicowane. Im więcej funkcji – tym drożej. Jednak czy, aby na pewno Twoja firma potrzebuje ich wszystkich? No właśnie… zasięgnij informacji od znajomych lub porozmawiaj bezpośrednio ze sprzedawcą. W ten sposób łatwo zweryfikujesz, czy handlowiec umie zbadać Twoje potrzeby i zainteresuje się prowadzonym przez Ciebie typem działalności.

Diagnoza potrzeb, którą przeprowadza z Tobą sprzedawca ma na celu nie tylko wybór odpowiednich funkcjonalności, ale także wielkości kasy fiskalnej. Jeśli prowadzisz działalność z domu lub masz do dyspozycji niewielką przestrzeń, nie warto inwestować w duży gabarytowo sprzęt. Rolą wykwalifikowanego handlowca jest poznać Twoje oczekiwania i możliwości (w tym także finansowe).

Aby trafnie odpowiedzieć na pytanie gdzie kupić kasę fiskalną w Warszawie, dowiedz się także o możliwość instrukcji. Bynajmniej nie tej papierowej. Nic nie zastąpi wiedzy przedstawiciela lub montażysty sprzętu. Jeśli chcesz szybko i sprawnie nauczyć się obsługiwać kasę najlepiej o tym porozmawiać. Dowiedz się, czy sklep, który oferuje Ci sprzęt, daje także instruktaż bezpośredni. Nawet kontakt telefoniczny lub e-mailowy daje większe poczucie bezpieczeństwa i pewności, że masz przy sobie kogoś, kogo możesz w każdym momencie poprosić o pomoc.

Pomoc sklepu odnosi się także do doradztwa. Kupując kasę powinieneś zwrócić uwagę na to, czy kopia paragonu będzie miała postać tradycyjną (papierową), czy sprzedawca daje Ci możliwość wyboru kopii elektronicznej. Druga z wymienionych jest coraz chętniej wybierana przez przedsiębiorców, z racji możliwości jej łatwego „magazynowania”, bezpieczeństwa oraz kosztów eksploatacji. 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu