Ultradźwiękowy lifting twarzy i ciała bez skalpela

Data: 15-12-2015
Zabiegi ultradźwiękowe uznawane są za technologię na miarę XXI wieku nie tylko dlatego, że pozwalają na wykonanie skutecznego zabiegu redukcji komórek tłuszczowych. Nowatorskie jest przede wszystkim to, że fale ultradźwiękowe korzystnie wpływają na wygląd skóry dzięki temu, że wpływają one na obkurczanie się komórek.

Ostatnimi czasy przestajemy już uważać, że wchodząc w wiek średni musimy bezwzględnie pogodzić się z wiotczejącą coraz mniej elastyczną skórą. Dojrzałość nie oznacza starości, a lifting twarzy oraz całego ciała to już nie jest zabieg chirurgiczny dostępny tylko dla wybranych. Postęp technologiczny w dziedzinie medycyny estetycznej sprawia, że zabiegi odmładzające są coraz skuteczniejsze, a w dodatku tańsze niż przed laty. Jakie powinno być idealne odmładzanie skóry twarzy i ciała? Bezbolesne, nie pozostawiające blizn i maksymalnie skuteczne! A najlepszym sposobem na to jest lifting bez skalpela – nowatorska technika niechirurgicznego odmładzania przy pomocy lasera lub ultradźwięków. Właśnie metoda ultradźwiękowa święci dziś szczególnie spektakularne triumfy, przede wszystkim za sprawą nowatorskiego urządzenia do liftingu twarzy i ciała – Ultraformer III.

 

Dlaczego właśnie ultradźwięki?

 

Powodów do wybrania właśnie ultradźwiękowej formy liftingu jest wiele. Przede wszystkim przemawia za tym bardzo wysoka efektywność zabiegu. Fale ultradźwiękowe emitowane przez urządzenie Ultraformer III z wykorzystaniem technologii HIFU (skrót oznacza Wysokoenergetyczną Falę Ultradźwiękową) są dobierane każdorazowo w taki sposób, aby obkurczały tłuszcz na odpowiedniej głębokości ciała. I tak fale docierające na głębokość 9 mm doskonale nadają się do rozbijania komórek tłuszczowych decydujących o lokalnej otyłości np. brzucha lub pośladków, natomiast krótsze fale o długości 1,5 mm przeznaczone są do usuwania zmarszczek. Ponadto można skorzystać również z zabiegów opierających się na działaniu ultradźwięków docierających na głębokość 3 mm, 4,5 mm oraz 6 mm. Dzięki temu lifting ultradźwiękowy jest bardzo precyzyjny i wyjątkowo skuteczny.

 

Ale lifting ultradźwiękowy wybierany jest również z innych powodów. Zabieg jest bezbolesny, trwa krótko i nie pozostawia blizn. Poza tym nie trzeba się do niego przygotowywać ani liczyć się z dłuższą rekonwalescencją po jego wykonaniu. Jest to jednak cecha wspólna wszystkich nieoperacyjnych technik liftingu ciała i twarzy. Co jeszcze jest interesującego w ultradźwiękach?

 

Odmładzanie skóry w XXI wieku

 

Zabiegi ultradźwiękowe uznawane są za technologię na miarę XXI wieku nie tylko dlatego, że pozwalają na wykonanie skutecznego zabiegu redukcji komórek tłuszczowych. Nowatorskie jest przede wszystkim to, że fale ultradźwiękowe korzystnie wpływają na wygląd skóry dzięki temu, że wpływają one na obkurczanie się komórek. W związku z tym można ujędrnić, podnieść i napiąć skórę m.in. twarzy, brzucha, pośladków, kolan i przyśrodkowej części ud. Innymi słowy – poddawanie skóry działaniu ultradźwięków przywraca jej młodość i witalność. Jeszcze do niedawna było to możliwe w zasadzie wyłącznie w obrębie twarzy i szyi, dziś metoda ultradźwiękowa jest z powodzeniem wykorzystywana do odmładzania rozmaitych partii ciała.

 

Jak widać, technologie oparte na ultradźwiękach to nie tylko nowy wymiar współczesnej medycyny estetycznej, ale też próba powstrzymania wpływu upływającego czasu poprzez nowatorskie odmładzanie skóry. Może być to wykorzystywane przez osoby w różnym wieku, skarżące się na spadek elastyczności skóry wskutek różnych doświadczeń, m.in. ciąży i porodu, przebytych chorób, menopauzy. Warto zatem obserwować rozwój technologii w medycynie estetycznej – może kiedyś pozwolą nam odkryć eliksir młodości?

 


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu