Nowe Renault Megane

Dodał: Auto-Zięba
Data: 18-09-2015
Nowe Renault Megane czwartej generacji zachwyciło odwiedzających targi motoryzacyjne we Frankfurcie.

Podczas Internationale Automobil-Ausstellung (w skrócie IAA lub Frankfurt Motor Show) zaprezentowano nowe Renault Megane czwartej generacji. 


Samochód zdecydowanie zachwycił odwiedzających targi. Z informacji przekazanych przez Renault wiemy, że nowy Megane można wybrać z jednym z sześciu silników: trzech benzynowych TCe (o mocy 100 KM, 130 KM i 205 KM) i trzech wysokoprężnych dCi (90 KM, 110 KM i 130 KM). Najmocniejszy benzynowy to GT - super ekskluzywna wersja sportowa zaprojektowana ze specami od Renault Sport. Nowe MEgane korzysta z rozwiązań Nissana Pulsara. Stylistyka samochodu to sportowa boczna linia, duże światła z tyłu, które podkreślają szerokość nadwozia Renault. 

Projektanci samochodu mówią o zasadach harmonii, która przyświecała im w trakcie prac nad modelem. 

Czwarta generacja Mégane’a będzie o 2,5 cm niższa (1450 mm), za to rozstaw kół z przodu zwiększy się o 4,7 cm (do 1591 mm), a z tyłu – o 3,6 cm (do 1586 mm). Charakterystyczny element auta to światła do jazdy dziennej w kształcie litery C (oczywiście, wykonane w technice LED), kończące się na zderzaku, w dużej odległości od głównego reflektora.Również wnętrze samochodu dopracowano w najdrobniejszych szczegółach - Renault podkreśla jakość materiałów użytych do wykończenia. 


Samochód trafi na rynek na początku 2016 r. a my z drżeniem serca wyczekujemy na Polską premierę. Jest na co czekać!


Renault Megane


Nowy Renault Megane

 

O polskiej premierze będziemy informować Was na bieżąco na naszej stronie: http://www.auto-zieba.com.pl/Zdjęcia: Renault France

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu