Dlaczego warto rozliczyć podatek holenderski?

Dodał: A. C.
Data: 15-07-2015
Praca w Holandii to niewątpliwie atrakcyjna perspektywa. Nie przez przypadek wielu Polaków wybiera ten właśnie kraj na miejsce pracy. Wiążą się z tym oczywiście wysokie zarobki. A jak wygląda kwestia rozliczenia z tamtejszym urzędem skarbowym? Okazuje się, że nie jest ono obowiązkowe. Ale... z pewnością jest opłacalne.

Praca w Holandii to dla wielu Polaków możliwość uzyskania dochodu na poziomie, o jakim w Polsce mogli by sobie tylko pomarzyć. A jeśli pracujesz legalnie, możesz też ubiegać się o zwrot podatku.

 

Warto o tym wiedzieć, szczególnie, że rozliczanie podatku holenderskiego z tamtejszym urzędem nie jest obowiązkowe i wiele osób zwyczajnie z tego rezygnuje. Najczęściej ograniczają się do rozliczenia z polskim urzędem skarbowym, do czego są zobowiązani. A przecież, jeśli pracujesz w Holandii legalnie, od Twoich zarobków pobierany jest podatek dochodowy. I to od Ciebie zależy, czy pozostanie on na koncie państwa holenderskiego, czy zasili Twoje konto.


Rozliczanie podatku holenderskiego - korzyści


Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy rozliczenie podatku holenderskiego ma sens, to argumentem, który może Cię przekonać niech będzie suma nawet kilkuset euro, które możesz odzyskać, a które po prostu Ci się należą.

 Jak je odzyskasz?

 

Nie martw się, że nie znasz obowiązujących przepisów prawnych i procedur związanych z ubieganiem się o zwrot podatku. Od tego są wyspecjalizowane firmy.

 Czego potrzebujesz?

 

Podstawą do ubiegania się o zwrot są te same dokumenty, które składa się w momencie rozliczenia.

 

Aby rozpocząć rozliczanie podatku holenderskiego potrzebujesz dokumentu wystawionego przez pracodawcę pod koniec roku podatkowego, tak zwanej Holenderskiej Karty Podatkowej, Jaaropgaaf, bądź ostatniego dokumentu salaris - będącego paskiem wypłaty.

 

Jeśli ich nie posiadasz, poproś firmę zajmującą się doradztwem w zakresie zwrotu podatku, by w Twoim imieniu zwróciła się do Twojego pracodawcy o ich wystawienie. Kto powinien zadbać o rozliczanie podatku holenderskiego?


 

Każdy, kto pracował w Holandii legalnie. Bez względu na to, jak długo trwała jego praca. Nawet, jeśli był to zaledwie miesiąc, pracodawca musi uiścić do urzędu skarbowego należny Ci podatek. A Ty możesz ubiegać się o jego zwrot. I, co bardzo ważne, przysługuje Ci zwrot podatku za 5 ostatnich lat, jeśli tylko tyle przepracowałeś.

 

Reasumując - dlaczego warto rozliczyć podatek holenderski?

Dlatego, że oznacza on dla Ciebie możliwość ubiegania się o jego zwrot. Oczywiście, jeśli nie chcesz, nie musisz. Czas jednak, jaki poświecisz, by to zrobić, zostanie wynagrodzony.

 

 

Chcesz się rozliczyć i otrzymać ewentualny zwrot podatku holenderskiego?

Skontaktuj się:

Dutchables s.c.
ul. Drzymały 36/1
47-400 Racibórz, woj. Śląskie
www.dutchables.pl

Cena usługi:

  • 130 PLN (rozliczenie w siedzibie firmy - Racibórz, ul. Drzymały 36/1)
  • 180 PLN (rozliczenie korespondencyjne - office@dutchables.pl) 

 

Ty też współtworzysz InSilesia.pl!

Załóż blog

Polecane blogi

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu