Laser – nowoczesne rozwiązanie na poprawę jakości życia

Data: 28-04-2015
Kobiety coraz częściej dopominają się o swoją seksualną satysfakcję, a czerpanie przyjemności z życia intymnego nie powinno być uzależnione od wieku. Dla mężczyzn przełomem było odkrycie i popularyzacja niebieskiej tabletki. Z kolei kobieca rewolucja czai się tuż za rogiem.

Kobiety coraz częściej dopominają się o swoją seksualną satysfakcję, a czerpanie przyjemności z życia intymnego nie powinno być uzależnione od wieku. Dla mężczyzn przełomem było odkrycie i popularyzacja niebieskiej tabletki. Z kolei kobieca rewolucja czai się tuż za rogiem.

 

Bo o ile najpopularniejszymi problemami seksualnymi mężczyzn są przedwczesny wytrysk i problemy z osiągnięciem erekcji, o tyle u kobiet najpowszechniejszą przypadłością jest suchość pochwy. Jeszcze do niedawna kobiety uważały, że jest to naturalne następstwo porodów i menopauzy, jednak obecnie nowoczesna medycyna estetyczna proponuje rewolucyjne i niezwykle skuteczne rozwiązanie – zabieg z użyciem lasera.

 

Laser zamiast skalpela

 

Medycyna estetyczna w ostatnich latach konsekwentnie stara się wymieniać skalpel na nowoczesne lasery. Dzięki tej zmianie pacjenci częściej mogą liczyć na niemal zupełnie nieinwazyjne zabiegi. Użycie lasera jest bezbolesne, zabiegi przeprowadzane z jego pomocą trwają bardzo krótko (często około 15 minut), efekty uboczne są ledwo zauważalne, stąd okres rekonwalescencji skrócony zostaje do minimum. Tak też jest w przypadku zabiegu niwelującego suchość pochwy – trwa zaledwie kwadrans, kobieta w czasie jego trwania odczuwa tylko przyjemne ciepło lasera, po zabiegu mogą wystąpić jedynie lekkie zaczerwienienie lub niewielka opuchlizna, które znikają w ciągu kilkunastu-kilkudziesięciu godzin, a jeśli chodzi o rekonwalescencje to jedynym zaleceniem jest wstrzymanie się od kontaktów seksualnych przez okres siedmiu dni. Hospitalizacja nie jest konieczna.

 

Jak działa laser?

 

Wprowadzony do pochwy laser ogrzewa jej ścianki, co powoduje obkurczanie znajdującego się w nich kolagenu. Wpływa to pozytywnie na uelastycznienie i napięcie błony śluzowej pochwy. Ponadto laser reguluje poziom pH oraz powoduje wzmożoną produkcję glikogenu, który także nawilża pochwę. W przypadku kobiet po menopauzie bardzo znaczący jest także fakt poprawy wysokości śluzówki, dzięki czemu zwiększa się wydzielanie śluzu.

 

Jakie korzyści niesie za sobą zabieg?

 

Do tej pory kobiety próbowały doraźnie walczyć z problemem używając na przykład lubrykantów przy każdym zbliżeniu. Jednak nie zawsze taki środek jest pod ręką, a konieczność pamiętania o tego rodzaju kosmetykach jest kłopotliwa, a chwilami nawet krępująca. Zabieg przy użyciu lasera pozwala raz na zawsze zniwelować problem suchości pochwy. Zazwyczaj by osiągnąć satysfakcjonujący efekt wystarczy jedna sesja, choć w niektórych przypadkach warto ją powtórzyć. Dzięki zabiegowi znacząco poprawia się komfort życia kobiety – i nie chodzi tu wyłącznie o relacje seksualne. Sucha pochwa powoduje nieprzyjemny świąd, podrażnienia i częste, nawracające infekcje. Te wstydliwe problemy obecnie można rozwiązać w przeciągu piętnastu minut.

 

Jak widać nowoczesna medycyna estetyczna stawia na dobre samopoczucie kobiet. Już dawno zabiegi z jej oferty przestały być elitarne i zarezerwowane dla żon polityków i celebrytek. Obecnie coraz więcej zwyczajnych kobiet decyduje się na skorzystanie z osiągnięć medycyny estetycznej, bo przyszedł czas by śmiało sięgać po nowoczesne rozwiązania. Zabiegi są coraz mniej inwazyjne – te dotyczące zmian urodowych przede wszystkim podkreślają naturalne rysy i wydobywają indywidualne piękno. Jednak medycyna estetyczna to nie tylko poprawianie urody, ale również, jak w przypadku niwelowania problemu suchości pochwy, poprawianie komfortu życia.


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu