Nowoczesna, naturalna i bezbolesna - liposukcja ultradźwiękowa

Data: 09-04-2015
Jeśli liposukcja - to tylko ultradźwiękowa? Tak mógłby brzmieć komunikat reklamowy zachęcający do skorzystania z tej właśnie metody redukcji tkanki tłuszczowej. Co ciekawe - nie byłoby w nim typowej dla przekazu marketingowego przesady. Liposukcję ultradźwiękową można polecić wszystkim osobom zmagającym się z lokalną otyłością i z cellulitem. Zastosowanie nowoczesnej i innowacyjnej metody ultradźwiękowej pozwala osiągnąć spektakularne efekty bez użycia skalpela - bezinwazyjnie i bezboleśnie.

Ultradźwięki w służbie medycyny estetycznej

 

Czym różni się liposukcja ultradźwiękowa od klasycznej? Przede wszystkim jest to metoda zdecydowanie mniej inwazyjna - zabieg wykonywany jest szybko (trwa od 1 do 2 godzin) bez użycia skalpela. Stanowi zdecydowanie mniejsze obciążenie dla organizmu. Pacjent wraca do „normalnego” życia od razu, nie jest hospitalizowany.

 

To nie jedyne różnice. Odmienna jest sama technika pozbywania się niechcianej tkanki tłuszczowej. O ile w przypadku liposukcji klasycznej tłuszcz jest odsysany, to w przypadku liposukcji (lipolizy) ultradźwiękowej cząstki tłuszczu są rozbijane, upłynniane i następnie doprowadzane (poprzez naczynia limfatyczne) do wątroby, gdzie ostatecznie ulegają spaleniu. Opisane zjawisko to kawitacja.

 

Jak widzimy - wywołanie jej za pomocą ultradźwięków nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek sztuczną ingerencją chirurgiczną i tak rzeczywiście jest, liposukcja ultradźwiękowa to metoda bazująca na naturalnych procesach zachodzących w organizmie.

 

Aparat Med Contour Medical

 

Zabiegi lipolizy ultradźwiękowej wykonywane są za pomocą specjalnego aparatu Med Contour Medical. Dzięki jego nowoczesnej konstrukcji działanie fal ultradźwiękowych zostaje zintensyfikowane, a efekty zabiegu są więcej niż zadowalające. Odpowiednie ułożenie (nachylonych względem siebie) przetworników powoduje optymalne nakładanie się na siebie fal.

 

Fałdy skóry zasysane są precyzyjnie dzięki specjalnej głowicy aparatu. Med Contour Medical działa na rozszerzonym obszarze skóry (zoptymalizowana emisja fal) jednocześnie nie powodując żadnych uszkodzeń mechanicznych.

 

W czasie wykonywania zabiegu pacjent czuje jedynie większy przepływ ciepła (temperatura lokalnie wzrasta do 44 stopni). Efekt termiczny jest na tyle przyjemny, że zrelaksowani pacjenci często zapadają w chwilową drzemkę. Po zakończeniu całej procedury medycznej nie ma mowy o żadnych skutkach ubocznych, jedynie przez krótki czas może się utrzymywać niewielkie zaczerwienienie skóry.

 

Efekty

 

Nie dość, że są widoczne już po jednej sesji, to na dodatek są trwałe. Decydując się na zabieg liposukcji ultradźwiękowej nie tylko zmniejszamy lokalną otyłość, ale również pozbywamy się nieestetycznych bruzd i cellulitu. To wszystko razem składa się na lepiej wymodelowaną sylwetkę, ale to również nie wszystkie zalety zabiegu Med Contour Medical. Po zabiegu zauważymy, że skóra jest bardziej jędrna, elastyczna i gładka.

 

Najlepsze efekty można uzyskać przy modelowaniu: brzucha, bioder, pleców, ud i okolic ramion. Zabiegu nie wykonuje się w obszarze szyi i twarzy.

 

Chociaż efektami liposukcji ultradźwiękowej możemy się cieszyć już po wykonaniu jednego zabiegu, to jednak zaleca się wykonanie od czterech do ośmiu sesji (w tygodniowych odstępach). Najlepsze wyniki obserwuje się po pierwszym miesiącu stosowania terapii z użyciem ultradźwięków. O liczbie sesji każdorazowo decyduje lekarz z pacjentem.

 

Zalecenia i przeciwwskazania

 

Zabieg nie jest inwazyjny, w związku z tym tak jak przed jego wykonaniem pacjent nie musi się stosować do żadnych szczególnych zaleceń, tak również po zabiegu może wrócić od razu do normalnej aktywności i nie są wymagane żadne konsultacje. Nie ma ingerencji mechanicznej - nie ma też żadnych ran czy dyskomfortu związanego z bólem.

 

Przeciwwskazań także nie ma wiele. Zabiegu nie można stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Czasowe wykluczenie powodują również choroby skórne czy gojące się rany. Liposukcji ultradźwiękowej nie wykonuje się natomiast u osób mających problemy z układem immunologicznym, a także korzystających z implantów i z rozrusznika serca.

 

W każdym innym przypadku liposukcja ultradźwiękowa jest polecana jako nowoczesna, bezpieczna i komfortowa metoda redukcji tkanki tłuszczowej.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu