KopalniaPracy.pl – Katowicki Portal Pracy

Data: 31-03-2015
Rynek pracy to prawdziwa kopalnia problemów – nie chodzi tu tylko o to, co najistotniejsze – miejsca pracy, ale wiele innych zagadnień związanych z różnymi aspektami życia gospodarczego i społecznego. Taki też jest katowicki serwis dedykowany rynkowi pracy w szerokim ujęciu - KopalniaPracy.pl.

Wyszukiwarka ofert pracy to zdecydowanie za mało – internauci mają obecnie większe oczekiwania wobec tego rodzaju portali. Nie wystarczy udostępnić panel, w którym za pomocą wpisania prostego klucza, np. praca zdalna, praca administracja, czy praca Katowice, system wyszuka aktualne oferty spełniające tak określone kryteria wyboru.

 

KopalniaPracy.pl to również „pokłady” wiedzy na temat mechanizmów rządzących rynkiem pracy, które mają bezpośrednie przełożenie na indywidualne wybory, możliwości i decyzje osób poszukujących pracy, pragnących ją zmienić, a także samych firm.

 

Korzystając z zasobów portalu KopalniaPracy.pl można również zasięgnąć wielu porad dotyczących efektywnego szukania pracy i wprowadzania w życie różnego rodzaju zmian – takich np. jak przebranżowienie się albo spróbowanie sił w zupełnie nowej roli – osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą lub przedsiębiorcy, przed którym zupełnie nowe wyzwania związane z… rekrutacją pracowników.

 

KopalniaPracy.pl – artykuły, newsy, multimedia

 

Poradniki – m.in. dotyczące szukania pracy, efektywnego odpowiadania na oferty, zakładania własnej firmy, informacje prawne, charakterystyki różnych zawodów – to wszystko czeka na internautę odwiedzającego serwis. Treści prezentowane są zarówno w tradycyjny sposób (tekst) jak i w formie multimediów, w tym cieszących się dużym zainteresowaniem filmów video.

 

KopalniaPracy.pl to nie tylko porady dla bezrobotnych, ale również osób zainteresowanych wprowadzeniem istotnych zmian w swoim życiu zawodowym – dzięki wielu możliwościom, jakie daje nam dzisiaj rynek edukacyjny, możemy niemal w każdym wieku (dysponując chęcią i motywacją) nauczyć się zupełnie nowych umiejętności albo/i rozwijać już posiadane kompetencje.

 

Zwiększamy dzięki temu swoje szanse np. na awans albo znalezienie lepszej oferty w ramach tej samej profesji. Kursy i szkolenia zawodowe to ten dział serwisu, który na pewno warto polecić osobom stawiającym na aktywność i nie bojącym się zmian.

 

Charakterystyka zawodów to z kolei zakładka, w której znajdziemy wiele cennych uwag, pozwalających młodym ludziom w sposób realny przyjrzeć się plusom i minusom różnych profili zawodowych, a starszym użytkownikom uświadomić co można zmienić na lepsze w ramach wykonywanego zawodu.

 

Psychologia i rynek pracy

 

Umiejętności społeczne, tzw. miękkie, w coraz większym stopniu doceniane są na rynku pracy – w dużym stopniu decydują o sukcesie, zarówno pracownika, jak i firmy. Bez właściwego nastawienia do pracy i bez dobrania odpowiedniego zespołu nie jest możliwe efektywne prowadzenie działalności gospodarczej.

 

W serwisie KopalniaPracy.pl znajdziemy wiele artykułów i innych materiałów dotyczących zasad funkcjonowania na rynku – zarówno z perspektywy pracownika, pracodawcy, jak i kontrahenta.

 

Tego rodzaju wiedza może się okazać bardzo skuteczna w rozwijaniu działalności firmy, a jeśli szukamy pracy – w znalezieniu wymarzonego stanowiska. Warto poznać np. czym jest mowa ciała i jak skorzystać z tej wiedzy, żeby zwiększyć swoje szanse na końcowy sukces.

 

KopalniaPracy.pl – prawo, formalności, wskazówki

 

Szukanie pracy i prowadzenie biznesu, wbrew pozorom, mają wiele wspólnego. Znajomość różnego rodzaju formalności, przepisów i norm prawnych zawsze pomaga.

 

To również nie wszystko – KopalniaPracy.pl przypomina m.in. o ekonomii.

 

Racjonalizacji budżetu, czy to domowego, czy firmowego, tak aby sensownie gospodarować posiadanymi środkami, oszczędzać, inwestować i pożyczać na najlepszych warunkach, warto poświęcić trochę czasu, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

 

Jeśli do tej pory nie zastanawialiśmy się nad optymalizacją domowych albo/i firmowych finansów – warto to zrobić z poradnikami finansowymi serwisu KopalniaPracy.pl – nie zniechęcajmy się, nawet jeśli w tej chwili szukamy pracy.

 

Podpowiedzi ekspertów pozwolą złapać dystans do bieżącej sytuacji i być może podjąć decyzję o zmianie „frontu” i założeniu własnej działalności.

 

Firma. Start-up. Wirtualne realia rynku – na KopalniaPracy.pl

 

Praca w wydaniu zdalnym? Zarabianie w Internecie? Zakładanie firmy. Pomysł na biznes i startupy? Czujesz, że to twój świat i chciałbyś właśnie w ten sposób realizować się zawodowo?

 

KopalniaPracy.pl służy pomocą – nie tylko jako wyszukiwarka ofert pracy, ale również baza wiedzy o najnowszych trendach biznesowych. Dowiesz się jakie są możliwości, plusy i minusy prowadzenia działalności w Internecie.

 

Serwis stawia na aktywność, w związku z tym często publikowane są nowe materiały. Najciekawsze znajdziesz w sekcji Popularne artykuły.

 

Warto dać się zainspirować!

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu