Liposukcja – redukcja tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki

Data: 20-03-2015
Liposukcja jest najpopularniejszą metodą redukcji tkanki tłuszczowej – chociaż zabiegi tego rodzaju z powodzeniem wykonywane są od wielu lat, należy pamiętać o tym, by operację przeprowadzić w klinice, która zapewni najwyższy standard – liczy się nie tylko efekt wizualny, ale przede wszystkim najwyższe standardy w zakresie realizacji procedur medycznych i to co najważniejsze, czyli bezpieczeństwo pacjenta.

Warto przed podjęciem decyzji o poddaniu się liposukcji, sprawdzić opinie pacjentów różnych ośrodków. Kolejnym istotnym kryterium wyboru powinien być zakres oferowanych przez klinikę usług, tak aby pacjent mógł wybrać optymalną metodę.

 

Pod nazwą liposukcja kryje się kilka rodzajów zabiegów. Można wykonać liposukcję klasyczną, ultradźwiękową, laserową i wibracyjną. Ostatnio dużym powodzeniem cieszy się najnowsza metoda – Water Jet.

 

Czym właściwie jest liposukcja? Oczywiście większość z nas kojarzy ten zabieg z usuwaniem czy też odsysaniem tkanki tłuszczowej i redukcją masy ciała. Rzeczywiście – najprościej można nazwać liposukcję jedną z medycznych metod odchudzania.

 

Pamiętajmy jednak zawsze o tym, że liposukcja nie powinna być celem samym w sobie, warto zastosować ją tylko jako element terapii odchudzającej. Najważniejsza jest zdrowa i racjonalna dieta, dzięki której będziemy sukcesywnie gubić nadprogramowe kilogramy.

 

Dla kogo?

 

Zaletą liposukcji jest nie tylko redukcja tkanki tłuszczowej, ale również modelowanie sylwetki. Tłuszcz usuwany jest z określonych partii ciała. Najczęściej zabiegowi poddawane są: brzuch, biodra, pośladki, uda i podudzia, co nie oznacza, że zabiegu nie można wykonać również w okolicach talii, klatki piersiowej (zabieg stosowany u mężczyzn z ginekomastią) a nawet podbródka.

 

Najlepsze rezultaty uzyskuje się u osób z niezbyt dużą otyłością, dla których problemem jest przede wszystkim nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. To problem, na który skarży się coraz więcej kobiet. Nie oznacza to oczywiście, że liposukcja nie pomoże osobom z większą otyłością. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów.

 

Zabieg tego rodzaju można wykonać u osób, które cieszą się dobrym ogólnym stanem zdrowia.

 

Przeciwwskazania

 

Kto nie może skorzystać z liposukcji? Wszystkie choroby określane jako ciężkie (m.in.: cukrzyca, choroby serca, problemy z krzepnięciem krwi, choroby układu krążenia) uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu.

 

Efekty

 

Liposukcja nie cieszyłaby się tak dużym powodzeniem, gdyby nie spektakularne efekty. Co równie istotne – usunięcie komórek tłuszczu ma charakter trwały, co oznacza, że nawet jeśli spożyjemy zbyt dużo kalorii, tkanka tłuszczowa w miejscu, w którym przeprowadzono zabieg, nie odłoży się.

 

Co daje liposukcja:

 

  • wymodelowanie sylwetki w miejscach tzw. problematycznych (np. na które nie działały wcześniej żadne inne zabiegi, ćwiczenia)

  • nadanie ciału właściwych proporcji

  • trwałe efekty (odessana tkanka tłuszczowa nie podlega odnowieniu)

  • szybki powrót do normalnego trybu życia.

 

Przebieg zabiegu

 

Zabieg jest wykonywany pod kontrolą anestezjologa w znieczuleniu miejscowym, przewodowym lub ogólnym w zależności od rozległości zabiegu i od preferencji pacjenta . Polega na wprowadzeniu przez niewielkie nacięcie 0,2 -0,4 cm sondy i usunięciu jednorazowo zwykle 1.0-1.5 litra tłuszczu (maksymalnie 3 litry). Czas trwania zabiegu zależny jest od obszaru ciała poddawanego liposukcji oraz ilości odsysanego tłuszczu – zazwyczaj wynosi 1 – 2 godziny. Pobyt w klinice to zazwyczaj 1 doba.

 

Po operacji przez okres ok. 4-6 tyg. wskazane jest noszenie ubrania uciskowego w celu przyśpieszenia obkurczenia skóry i redukcji obrzęku operowanego miejsca. Specjalne ubranie uciskowe zapewnia AGklinik. Powrót do normalnego trybu życia następuje zwykle w okresie 2 – 3 dni po zabiegu.

 

Po upływie około 7 dni od zabiegu wskazane jest przyjęcie serii masaży ciała. Rekomendowane przez Agklinik są masaże limfatyczne, dzięki którym zapobiegamy powstawaniu nierówności oraz skracamy okres rekonwalescencji po zabiegu. W określonych przypadkach przeprowadzamy dodatkowe zabiegi za pomocą MED CONTOUR MEDICAL.

 

Każdy pacjent otrzymuje indywidualne wskazania dalszego postępowania przy wypisie z kliniki oraz ustalane są terminy wizyt kontrolnych.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu