Ogólnopolski Dzień Marzeń w Katowicach

Ogólnopolski Dzień Marzeń w Katowicach
źródło:
Ogólnopolski Dzień Marzeń to akcja odbywająca się w 16 miastach wojewódzkich równocześnie. Jej celem jest zachęcanie rodziców do wykonywania badań profilaktycznych u dzieci i młodzieży.

W województwie śląskim impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 08.10.2011 r., na terenie Centrum Handlowego Trzy Stawy (ul. Pułaskiego 60, Katowice, godz. 11.00 – 17.00). Właśnie tam wolontariusze Fundacji Mam Marzenie będę przekonywać jak ważne jest wczesne wykrywanie chorób nowotworowych.

Spotkanie objęte zostało honorowym patronatem  Prezydenta Miasta Katowice. Wezmą w nim udział także piłkarze GKS-u Katowice. Zorganizowane będą stoiska gier i zabaw dla dzieci. Z programem artystycznym wystąpią min. iluzjonista Tomasz Kabis, i Conrado Yanez.Podczas spotkania można oddać krew, a także zapisać się do bazy dawców szpiku kostnego. Możliwe będzie także wykonanie miary poziomu cukru i cholesterolu.  Przeprowadzony zostanie kurs pierwszej pomocy. Jednocześnie będzie odbywał się  Maraton Rowerowy Indoor Cyckling, . Całość imprezy poprowadzi  Michał Bebło.

Fundacja Mam Marzenie spełnia marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. W całej Polsce takich marzeń spełnia już grubo ponad 3 000. Wolontariusze oddziału w Katowicach spełnili pragnienia aż 359 dzieci z województwa śląskiego. Więcej informacji o działalności fundacji na stronie www.mammarzenie.org.


 

źródło: Fundacja Mam Marzenia

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu