Corey Harris - doktor honoris causa na Rawa Blues Festival

Corey Harris - doktor honoris causa na Rawa Blues Festival
źródło: Rawa Blues
Który muzyk może pochwalić się tytułem doktora honoris causa oraz otrzymaniem stypendium MacArthur Fellowship w wysokości pół miliona dolarów? Tylko Corey Harris. Niezwykły bluesman po raz pierwszy przyjeżdża do Polski.
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
Przejdź do fotorelacji

 Dla wszystkich fanów bluesa koncert Correya Harrisa będzie niebywałym wydarzeniem. To muzyk przełamujący stereotyp postrzegania bluesa jako prostej muzyki.

Przed występem na Rawa Blues Festival artyście udało się zadać kilka pytań. Okazuje się, że spotkanie z Polską będzie całkowicie nowym doświadczeniem, nie tyle muzycznym, co bardziej kulturowo – historycznym. Na pytanie dotyczące naszego kraju Harris odpowiada jednym zdaniem: Spodziewam się, że gdy przyjadę do was będzie całkiem zimno. Mimo to przyznaje, że nie może się doczekać zagrania przed polską publicznością. Równie dużym entuzjazmem wykazuje się w kwestii poznania historii naszego kraju.

Jak ważnym i genialnym muzykiem jest Correy świadczą tytuł uzyskany w Bates College oraz prestiżowa nagroda MacArthur Fellowship, o której sam bluesman mówi że bardzo pomogła mu w dotarciu ze swoimi talentami do szerszej publiczności: Stypendium pozwoliło mi przeznaczyć znacznie więcej czasu na zajęcie się muzyką. Również dzięki niemu poznałem wiele ważnych osób ze świata muzyki. Irek Dudek, dyrektor Rawa Blues Festival, na pytanie o Harrisa podkreśla przede wszystkim: To wielkie wyróżnienie dla Rawy gościć tak uhonorowanego muzyka na scenie Spodka. a zaraz potem dodaje: On przełamuje stereotyp bluesa jako prostego gatunku muzyki granej przez niewykształconych muzyków. Współczesny blues już dawno taki nie jest.

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się "in-door" (pod dachem). Tegoroczna 31. edycja to jedyny oficjalny koncert w Europie z okazji jubileuszu 40-lecia legendarnej wytwórni Alligator Records.

Bilety na 31. edycję festiwalu, która odbędzie się 8 października w katowickim Spodku są sprzedawane w kilkuset punktach sieci Ticketpro w całej Polsce oraz w internecie poprzez serwis Ticketpro.pl. Ceny biletów w zaczynają się od 65 PLN. Szczegóły na temat festiwalu można znaleźć w oficjalnym serwisie www.rawablues.com.

InSilesia.pl jest patronem medialnym imprezy.

źródło: Rawa Blues Festival

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu