31. edycja Rawy Blues już wkrótce w Spodku

31. edycja Rawy Blues już wkrótce w Spodku
źródło: Rawa Blues
8 października w katowickim Spodku odbędzie się kolejna edycja festiwalu Rawa Blues. Gwiazdami imprezy będą C.J. Chenier & Red Hot Louisiana Band, Marcia Ball, Corey Harris i Lil' Ed & The Blues Imperials.
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
Przejdź do fotorelacji

Tegoroczna RBF to okazja do świętowania okrągłego jubileuszu Irka Dudka. Legendarnego już artysty polskiej sceny i organizatora katowickiego festiwalu bluesa chyba nie trzeba nikomu przedstawiać.

Zobacz fotorelację, jak Irek Dudek nagrywał teledysk do "Anonimowego Abstynenta", kawałka promujacego najnowszą płytę.

Motywem przewodnim tegorocznej, 31. edycji Rawa Blues Festival będzie jubileusz legendarnej wytwórni bluesowej Alligator Records. Z tej okazji podczas koncertu finałowego zaprezentują się najlepsi wykonawcy związani z Alligatorem. Planowana jest również obecność prezesa wytwórni, Bruce'a Iglauera

Sam Iglauer najlepiej potrafi przedstawić artystów zza Oceanu:
Z Chicago, miasta Alligatora, przyjedzie Lil’ Ed & The Blues Imperials, grający w swoim drapieżnym, surowym stylu gry na gitarze slide bluesa Windy City lat 50. Z Austin pochodzi Marcia Ball, która radosne brzmienia muzyki barrelhouse łączy z R&B w nowoorleańskim stylu i z bluesowym kołysaniem z Teksasu, a wszystko to spięte jest jej wyśmienitą grą na fortepianie. Rozlewiska Luizjany to ojczyzna C.J. Cheniera & Red Hot Louisiana Band, którzy na Rawę przywiozą radosne, przesycone dźwiękami akordeonu i tarki zydeco. Wreszcie Corey Harris, sięgający po brzmienia z Delty lat 20. i 30., z genialnymi interpretacjami klasycznego akustycznego bluesa, mający na swoim koncie również bogaty zbiór własnych, oryginalnych utworów.

W naszym konkursie możecie wygrać wejściówki na festiwal.

Zobacz relację i zdjęcia z poprzedniej edycji Rawy Blues.

Gwiazdy festiwalu

                                                           

C.J. Chenier & Red Hot Louisiana Band                           Marcia Ball

 

 

                                                                 

                     Corey Harris                                 Lil' Ed & The Blues Imperials

 

Shakin' Dudi

Shakin' Dudi, a więc artystyczne alterego dyrektora festiwalu Irka Dudka wraz z gitarzystą Darkiem Duszą i zespołem wystąpi na Rawie po dwuletniej przerwie. Okazją do koncertu będzie prapremiera nowego albumu zatytułowanego „... bo ładnym zawsze lżej...”. Muzycy pozostają bardzo tajemniczy co do nowej płyty, wiemy tylko tyle że ma być sporo psychobilly oraz oczywiście rock'n'rolla i prześmiewczych tekstów Duszy. Rawa Blues będzie jedyną okazją do zakupu płyty przed oficjalną premierą w sklepach.

Oprócz gwiazd zza Oceanu na Rawie wystąpi jeszcze aż siedemnaście innych zespołów z Polski i Europy. To swoisty rekord w historii Rawy. Dyrektor festiwalu - Irek Dudek - tłumaczy dlaczego aż tak dużo zespołów zostało zaproszonych: Po prostu tak dużo się dzieje w bluesie i tak dużo chcemy pokazać naszym fanom! Nie będzie czasu na przestoje, zespoły będą grały niemal nonstop.

Podobnie jak w poprzednich latach imprezie towarzyszyć będzie Tygiel Kulturalny, a więc prezentacja innych gatunków sztuki nawiązujących do bluesa. Pojawi się kącik plastyczny z silnym akcentem sztuki ulicznej - graffiti, a w kawiarence poetyckiej głównym motywem będzie przypadająca na ten rok stuletnia rocznica urodzin legendy bluesa, Roberta Johnsona

Pełny program imprezy.


InSilesia.pl jest patronem medialnym 31. edycji Rawa Blues Festival.

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się "in-door" (pod dachem). Bilety na 31. edycję festiwalu są sprzedawane w kilkuset punktach sieci Ticketpro w całej Polsce oraz w internecie poprzez serwis Ticketpro.pl. Ceny biletów w przedsprzedaży zaczynają się od 55 PLN. 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu