Dziedzic tronu zydeco, C.J. Chenier, powraca na Rawę Blues

Dziedzic tronu zydeco, C.J. Chenier, powraca na Rawę Blues
źródło: Rawa Blues
Na jedyny koncert w Europie prosto z Luizjany przylatuje C.J. Chenier & Red Hot Louisiana Band. Mistrz akordeonu zagra na Rawa Blues Festival już po raz drugi. Występ będzie częścią celebracji jubileuszu Alligator Records.
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
Przejdź do fotorelacji

Ciągle mamy w pamięci pierwszy występ Cheniera i części jego zespołu, która zdołała dotrzeć do Spodka na Rawa Blues Festival w 2002. Wówczas dwóch członków jego zespołu nie przybyło na czas z powodu odwołanych lotów z USA.  W rozmowie Chenier nawiązuje do tego pamiętnego koncertu: Zawsze chciałem dostać drugą szansę, aby móc wrócić i dać ludziom sto procent tego, co mam do przekazania. Teraz ją otrzymałem i jestem bardzo szczęśliwy.

Okrzyknięty jednogłośnie najlepszym żyjącym akordeonistą i wokalistą zydeco, Chenier stał się legendą. Artysta jest fenomenem na skalę światową, który można porównywać tylko z jego ojcem – Cliftonem Chenier. Jednak muzyk z dużym dystansem podchodzi do tych stwierdzeń. Na pytanie dotyczące występu na Rawa Blues Festival 2011 wykazuje ogromny entuzjazm i pewne zaskoczenie, że zostałem wybrany do wzięcia udziału w już historycznym festiwalu i dodatkowo w tak doborowym towarzystwie genialnych wykonawców.

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się "in-door" (pod dachem). Tegoroczna 31. edycja to jedyny oficjalny koncert w Europie z okazji jubileuszu 40-lecia legendarnej wytwórni Alligator Records.

Bilety na 31. edycję festiwalu, która odbędzie się 8 października w katowickim Spodku są sprzedawane w kilkuset punktach sieci Ticketpro w całej Polsce oraz w internecie poprzez serwis Ticketpro.pl. Ceny biletów w zaczynają się od 65 PLN. Szczegóły na temat festiwalu można znaleźć w oficjalnym serwisie www.rawablues.com. InSilesia.pl jest patronem medialnym festiwalu.


źródło: Rawa Blues

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu