Sosnowiec: przebudowa wiaduktu nad drogą S-86 - utrudnienia w ruchu

Sosnowiec: przebudowa wiaduktu nad drogą S-86 - utrudnienia w ruchu
źródło: UM Sosnowiec
W związku z prowadzoną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Katowice przebudową wiaduktu w ciągu ul. Baczyńskiego nad drogą ekspresową S-86 wyłączony został z ruchu wschodni wiadukt (jezdnia w kierunku Milowic).

Zlikwidowane zostały funkcjonujące na węźle lewoskręty z wyjątkiem relacji lewoskrętnej z ul. Piłsudskiego na S-86 (w kierunku Katowic). Zlikwidowane zostaną również prostopadłe przejazdy górą przez wiadukt (na wprost). W każdym z etapów robót pod wiaduktem (droga S-86) ruch będzie utrzymany na zwężonych odcinkach (czynne będą min. 2 pasy w każdym z kierunków).

W związku ograniczonymi relacjami na węźle wprowadzone będą zmiany w kursowaniu linii autobusowych
- linia autobusowa nr 91 (kierunek do centrum Sosnowca) kursować będzie z ulicy Baczyńskiego ulicą Piłsudskiego i aleją Mireckiego do włączenia się na trasę rozkładową, na ulicy Grota-Roweckiego. Wyłączony z obsługi przez tę linię zostanie przystanek „Sosnowiec Rudna Prema-Milmet”, natomiast obsługa przystanku „Sosnowiec Pogoń Grota-Roweckiego” odbywać się będzie na przystanku „Sosnowiec Pogoń Aleja Mireckiego”. Dodatkowo do obsługi włączone zostaną przystanki: „Sosnowiec Egzotarium” i „Sosnowiec Osiedle Piastów”. Przebieg trasy tej linii, z Sosnowca do Bytomia nie ulegnie zmianie,

- wyłączony z obsługi przez linie autobusowe nr 40, 800, 805, 817 zostanie przystanek „Sosnowiec Milowice Centrum Handlowe” (stanowiska na łącznicach drogi S-86). Autobusy tych linii kursować będą bezpośrednio drogą S-86, zarówno z Katowic jak i Sosnowca Pogoni. W zamian przystanek ten będą obsługiwały linie autobusowe nr 813, 815, 825 i 835. Na linii nr 813, w kursach nr 103, 203 i 303 wydłużona zostanie trasa przejazdu, od przystanku „Sosnowiec Milowice Centrum Handlowe” - przyjazdy o godzinach: 8:02, 8:32 i 9:02, do przystanku „Sosnowiec Dworzec PKP”, z jednoczesną obsługą przystanku „Sosnowiec Osiedle Piastów”.

Występujące utrudnienia mogą powodować opóźnienia w kursowaniu autobusów.

źródło: UM Sosnowiec


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu