Afrykańskie rytmy w Sosnowcu - zakończył się World Fusion Music Festival

Afrykańskie rytmy w Sosnowcu - zakończył się World Fusion Music Festival
źródło: Monika Kędzierska
W Sosnowcu odbyła się trzecia edycja World Fusion Music Festival. Tym razem impreza poświęcona była muzyce rodem z Afryki.
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
Przejdź do fotorelacji

W piątek mieszkańcy naszego regionu mogli wysłuchać koncertów trzech zespołów. Rozpoczęła grupa Afrique Nouali ze Szczecina grająca etniczną muzykę z Afryki Zachodniej. Jako druga na scenie zjawiła się Sister Fa z Senegalu, której towarzyszyli muzycy z Berlina. Jej koncert to bardzo energetyczne połączenie korzennych rytmów z hip hopem. Muzycy zaserwowali ponad godzinny show znakomicie przyjęty przez widownię.

Gwiazdą wieczoru była Sally Nyolo z Kamerunu. Była to wspaniała uczta dla miłośników muzyki z Czarnego Lądu. Mieszanina różnych stylów muzycznych zagrana na tradycyjnych afrykańskich instrumentach z akompaniamentem gitar elektrycznych i perkusji. Całość zaśpiewana w języku eton. Mimo nieznajomości tego języka przez widownię artystka wiele utworów wykonała wspólnie z publicznością. Widzowie w trakcie całego koncertu bawili się znakomicie.

W dalszej części festiwalu na Krasowej zagrali tak różnorodni artyści jak Kilinba z Senegalu, kanadyjski Fray i polska Muariolanza. Wystąpił też łączący afrykańskie rytmy z muzyką klasyczną Mozuluart oraz kolektyw muzyków pochodzących m.in. z Ghany, Kamerunu, Kuby, Angoli, Kongo, Senegalu i USA - 1884. Na zakończenie WFMF 2011 wystąpiła grupa Rauch - polski zespół grający muzykę żydowską. Ich koncert był swoistą zapowiedzią przyszłorocznej imprezy, która poświęcona będzie właśnie kulturze tamtego regionu świata.


źródło: World Fusion Music Festiva, redakcja InSilesia.pl

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu