3. dzień Tauron Nowa Muzyka Festiwal 2011 za nami

3. dzień Tauron Nowa Muzyka Festiwal 2011 za nami
źródło: Paweł Pszczoła
Trzeci dzień Tauron Nowa Muzyka Festiwal 2011 za nami - wczoraj na terenie byłej KWK Katowice zagrali m.in. Little Dragon, Instra:Mental, Bodi Bill i Appart Live Band.
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
Przejdź do fotorelacji


Koncerty na Main Stage rozpoczęły się o 18 od koncertu Noviki and The Lovefinders. O 19 ruszyła natomiast Mary Anne Hobbs Presents Stage - scena wykonawców wybranych przez brytyjską DJ-kę i jedną z największych współczesnych osobistości radiowych. Wśród wykonawców, których Mary Anne Hobbs wybrała do występu na swojej scenie znalazł się pochodzący z Irlandii Północnej Boxcutter, który w swojej muzyce łączy dubstep z UK garage i freejazzem. Następnie na scenie pojawił się Amerykanin, Ras G., który swoją muzykę określa jako „ghetto sci-fi” - łączą sie w niej wpływy twórczości Sun Ra, Lee „Scratch” Perry'ego i DJa Spooky'ego. Nie zabrakło więc mocnych basów, hip-hopu, funku ani jazzu. Na Mary Anne Hobbs Presents Stage wystąpili też tacy artyści, jak Instra:Mental, Darkstar czy Oris Jay. O 1 w nocy rozpoczęła swój set sama kuratorka sceny.

Zobacz fotorelacje. Galeria 1 | Galeria 2

Na Main Stage o 20 świetny koncert dał szwedzki zespół Little Dragon. Grupa łączy w swoim brzmieniu muzykę taneczną z soulem, jazzem i elektroniką. Wszystko to doprawione jest zapadającym w pamięć głosem wokalistki zespołu, Yukimi Nagano.

 

Następnie zagrał Bodi Bill, berliński zespół mieszający w swojej muzyce pop z muzyką elektroniczną - wszystko to w bardzo eksperymentalnej formie. Ostatni koncert na głównej scenie festiwalu dał Apparat Band Live - jedna z największych gwiazd muzyki elektronicznej na świecie.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu