Zmiany w line-upie OFF-Festival: Twilite zagra zamiast Magic Kids

12-07-2011
|
Dodał: Anna Fudali
Zmiany w line-upie OFF-Festival: Twilite zagra zamiast Magic Kids
źródło: OFF Festival
Tegoroczna edycja kultowego OFF'a coraz bliżej. Na niespełna miesiąc przed imprezą małą rotacja w składzie: zamiast Magic Kids zagra duet Twilite.

Twilite to duet grający muzykę w stylu indie-folk, charakteryzującą się akustycznymi, gitarowymi brzmieniami i melancholijną atmosferą. Grupę tworzą Paweł Milewski i Rafał Bawirsz. Ich nowy album, wydany w marcu tego roku "Quiet Giant", zebrał entuzjastyczne recenzje, a formacja zasłużenie została zaliczona w poczet liderów polskiej sceny songwriterskiej. Twilite zagrają na OFF-ie w poszerzonym składzie - z producentem płyty Piotrem Maciejewskim (Drivealone, eks-Muchy) na gitarze barytonowej, basie, pianinie i w chórkach oraz Maxem Psują (Kumka Olik) na perkusji.
Twilite zastąpią w składzie festiwalu formację Magic Kids, która musiała odwołać swój udział. 

Młodzi utalentowani - w czwartek dowiemy się, kto dostanie szansę zagrania na OFF'ie

W finale konkursu "Zagraj na OFF Festivalu" znalazło się osiem zespołów. O północy, 10 lipca, zakończyło się głosowanie internautów na zespoły, które walczą w konkursie o występ na jednej ze scen tegorocznego OFF Festivalu. Spośród 20 wykonawców, użytkownicy portalu T-Mobile Music wyłonili sześć ich zdaniem najlepszych, a jury skorzystało ze swojego prawa i wręczyło dwie dzikie karty. Oto cała ósemka: Bleeding Moses, Blisko Pola, LUDZIKI, PCTV, Shiny Beats, Vermones, Break Horses i Merkabah. Kolejny etap, przesłuchania pod okiem jury, już 14 lipca w warszawskim klubie Chwila, od godziny 16.

 
Już 14 lipca, w warszawskim klubie Chwila, cała ósemka wystąpi na finałowych przesłuchaniach (start o godzinie 16.00, wstęp wolny). Oceniać ich będzie jury w składzie: Artur Rojek, Bartek Chaciński, Borys Dejnarowicz, Paweł Jóźwicki i Jarek Szubrycht. Zespoły, które zrobią na jurorach największe wrażenie, wystąpią na tegorocznej edycji OFF Festivalu Katowice na Scenie Eksperymentalnej, którą opiekować się będzie portal T-Mobile Music. Laureaci będą mieć niepowtarzalną szansę zagrania przed takimi wykonawcami, jak Omar Souleyman, Oneohtrix Point Never, Xiu Xiu oraz Suuns.źródło: OFF Festival


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu