When Saints Go Machine kolejnym artystą VI edycji Tauron Nowa Muzyka

When Saints Go Machine kolejnym artystą VI edycji Tauron Nowa Muzyka
źródło: TNM
Jak sami twierdzą, ich muzyka jest mroczna, organiczna, pełna melodii i wokalnych popisów, , a wśród swoich inspiracji wymieniają Matthew Herberta, Moloko i White Noise.

Istnieją od 2007 roku, jednak dopiero teraz, po latach podbijania duńskich i skandynawskich klubów, zdecydowali się na nagranie debiutanckiego albumu, który momentalnie wzbudził ogromne zainteresowanie słuchaczy na całym świecie. Nagrywając Konkylie, duński kwartet When The Saints Go Machine pokazał, że we współczesnym popie wciąż jeszcze jest miejsce dla zespołów, które nie boją się flirtu z elektroniczną awangardą spod znaku Aphex Twina, opakowaną w strukturę tanecznych przebojów i czerpiącą pełnymi garściami z klasycznego soulu, nu-jazzu oraz folku (jeden z pierwszych recenzentów określił nawet ich brzmienie jako „Fleet Foxes bez gitar”). Całości dopełnia charakterystyczny wokal Nikolaja Manuela Vonsilda, który swoim falsetem, kojarzącym się z głosem Jamiego Woona czy Anthony'ego potrafi kompletnie zahipnotyzować słuchaczy, zwłaszcza w trakcie koncertów, kiedy towarzyszy mu zespół, który często z tej okazji zamienia syntezatory i elektronikę na brzmienie żywych bębnów i instrumentów.

O tym, dlaczego w ciągu czterech lat zostali uznani za jeden z najciekawszych zespołów koncertowych w rodzinnej Danii, będziecie się mogli przekonać już w ostatni weekend sierpnia, kiedy to When The Saints Go Machine pojawi się w Katowicach, by zagrać u boku takich gwiazd, jak Amon Tobin, Lamb czy Little Dragon podczas szóstej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka, uznanego w zeszłym roku za najlepszy mały festiwal w całej Europie. Mamy nadzieję, że pierwsza wizyta w Polsce zgromadzi wszystkich fanów tego zespołu, który udowadnia, że we współczesnej muzyce nie ma żadnych gatunkowych barier.

 

źródło: Tauron Nowa Muzyka

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu