Buk Anton w Giszowcu czy dąb Goduli w Rudzie Śląskiej? Wybierz Drzewo Roku

Buk Anton w Giszowcu czy dąb Goduli w Rudzie Śląskiej? Wybierz Drzewo Roku
źródło: Klub Gaja
Blisko 6 000 głosów oddano już w plebiscycie Drzewo Roku Klubu Gaja. Internauci mogą zagłosować na jedno drzewo tylko jeden raz. Wybór jest trudny.

Do rywalizacji stanęli: dąb Chrobry w Białobrzegach, dąb Grot w Dęblinie, dąb Bolesław w Gościnie, lipa Drzewo Wolności w Jastrzębiu Zdroju, buk Anton w Katowicach-Giszowcu, platan w Koźminku, topola Holy w Łodzi, brzoza w Michałowie, wiąz w Poniszowicach, lipa Witula w Przyszowicach, Dąb Goduli w Rudzie Śląskiej, kasztanowiec Franek w Rydzewie, lipa w Stanicy, Jabłoń Miłości we Wrocławiu, Dąb Napoleona w Zaborze, dąb Eliasz w Żytnej.

Od ośmiu lat Klub Gaja realizuje projekt Święto Drzewa (http://klubgaja.pl/swieto_drzewa/), który owocuje bardzo różnorodnymi działaniami podejmowanymi przez kilkadziesiąt tysięcy uczestników w całej Polsce. Sadzimy nowe drzewa, ale także musimy zadbać o te, które już rosną. Często  są narażone na  niefachowe przycinki, dewastację lub zwykły wandalizm. Tymczasem przynoszą  tak wiele korzyści,  że powinny być pielęgnowane i chronione  jak najcenniejszy skarb. Konkurs Drzewo Roku ma się do tego przyczynić.  

Konkurs Drzewo Roku w Polsce jest częścią międzynarodowego projektu Europejskie Drzewo Roku. Projekt  został dofinansowany przez Czeską Fundację Partnerstwo dla Środowiska, Ministerstwo Środowiska Republiki Czeskiej oraz Państwowy Fundusz Środowiskowy Republiki Czeskiej.

 

źródło: Klub Gaja

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu