Jamie Woon na finale VI edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Jamie Woon na finale VI edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka.
źródło: Tauron Nowa Muzyka
Występ Jamie'go Woona, który odbędzie się 28 sierpnia w Kościele Ewangelickim przy ulicy Warszawskiej w Katowicach, uświetni finał Festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

The BRIT School for Performing Arts & Technology mieszcząca się w Croydon, to jedno z tych miejsc, które w czasie ostatnich dwudziestu lat wywarło olbrzymi wpływ na współczesną muzykę pop. Uczelnia, sponsorowana między innymi przez The British Record Industry Trust, może się pochwalić naprawdę imponującą listą wychowanków, wśród których znalazły się takie gwiazdy, jak Amy Winehouse, Katie Melua czy Imogen Heap. Jeśli jednak poszukać wśród nich artysty, który wzbudził w ostatnim czasie największe zainteresowanie wśród odbiorców i krytyków na całym świecie, palmę pierwszeństwa musimy przyznać Jamiemu Woonowi, kolejnej gwieździe tegorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka. To właśnie występ tego 27 letniego wokalisty, obwołanego nową nadzieję brytyjskiego soulu, uświetni finał  Festiwalu, który odbędzie się 28 sierpnia w Kościele Ewangelickim przy ulicy Warszawskiej w Katowicach. Autor takich przebojów jak “Lady Luck” (z 2011) czy “Wayfaring Stranger” (nagrany wspólnie z Burialem), które przed czterema laty porwało publiczność na całym świecie, pojawi się w murach tej najstarszej budowli sakralnej stolicy Górnego Śląska, aby zaprezentować materiał z opublikowanego w tym roku debiutanckiego LP “Mirrorwriting”.  Album, typowany powszechnie na jedną z najlepszych płyt roku, trafia zarówno do wielbicieli awangardowych pomysłów, jak i miłośników perfekcyjnie wyprodukowanej muzyki pop. Poruszając się bez żadnych zahamowań pomiędzy klasycznym gospel, a podpatrzonymi u Buriala dubstepowymi patentami, Woon stworzył muzykę idealnie trafiająca w gusta słuchaczy zmęczonych nieodróżnialnymi wokalistami R&B i radykalną elektroniką pozbawioną w coraz większym stopniu jakiegoś ludzkiego pierwiastka. Zachowując typowo soulową wrażliwość i ekspresję, przywodzącą na myśl Aloe Blacca czy Jamesa Blacka, ten chińsko-szkocki wokalista potrafił oprawić swoją muzykę w całkowicie współczesne, połamane elektroniczne rytmy, kojarzące się raczej z wydawnictwami spod znaku WARP niż Northern Soul.

A tak bawilismy sie podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu.

Ze względu na szczególne miejsce w jakim odbędzie się koncert finałowy ilość biletów na to wydarzenie jest ściśle ograniczona.

Planowany na 28 sierpnia występ zespołu Lamb (jako koncert zamknięcia TNM 2011), zostaje przeniesiony na dzień otwarcia festiwalu i odbędzie się 25 sierpnia w katowickim Szybie Wilson. Zmiana ta podyktowana jest nieoczekiwanym konfliktem terminów samego zespołu Lamb.

Wszystkie zakupione już bilety na to wydarzenia zachowująważność bez konieczności wymiany. Udział w tym wydarzeniu możliwy będzie również na podstawie zakupionych karnetów 3 i 4 dniowych.

Organizatorzy przepraszają gości festiwalu za ewentualne niedogodności zaistniałe w wyniku powyższych zmian.

Artyści, którzy potwierdzili swój udział podczas VI edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2011:

 Lamb / Modeselektor / Apparat Band Live / Gold Panda / FaltyDL/ Bonaparte Circus Show / Lorn / Mary Anne Hobbs / Pearson Sound Aka Ramadanman / Emika / Walls / Boxcutter / Darkstar / Instra:mental / Oris Jay / Roska / Jacek Sienkiewicz / Matias Aguayo / Superpitcher / Battles / Machinedrum / Lunice / Spoke Mathambo / Dels / Seefeel / Ford&Lopatin (Games) / Body Bill / Little Dragon / Amon Tobin / Jamie Woon

źródło: Tauron Nowa Muzyka


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu