Before Tauron Nowa Muzyka tym razem we Wrocławiu

Before Tauron Nowa Muzyka tym razem we Wrocławiu
źródło: Tauron Nowa Muzyka
Impreza zapowiadająca katowicki festiwal odbędzie się tym razem we Wrocławiu. 10 czerwca w klubie Krakowska 180 zapanuje najprawdziwsza zima, sprowadzona do miasta przez kalifornijskiego producenta, Dj-a i kompozytora Eskmo.

Mimo tego, że na scenie nowych brzmień pojawił się już prawie dekadę temu, to dopiero single i remixy stworzone dla tak zasłużonych wytwórni, jak Warp czy Planet Mu, zwróciły na niego uwagę szerszej publiczności, zachwyconej jego radykalnym podejściem do utworów takich artystów jak Bibio, The Glitch Mob czy Radiohead. Mniej więcej w tym samym czasie Angelides rozpoczął nagrywanie kolejnych singli, które publikował we własnej wytwórni Ancestor, zwracając uwagę takich twórców jak Nosai Thing czy Amon Tobin, który zaproponował mu wspólne nagrania pod szyldem Eskamon.

To właśnie współpraca z brazylijskim mistrzem połamanych rytmów zapewniła mu miejsce w katalogu legendarnego labelu Ninja Tune, gdzie w ubiegłym roku opublikował swój debiutancki album zatytułowany po prostu Eskmo. Poruszając się z wielką swobodą pomiędzy hip-hopem, glitchem, funkiem a breakcore’owymi rytmami kojarzącymi się z dokonaniami takich artystów jak Venetian Snares, Angelides, udowodnił po raz kolejny, że nie istnieją dla niego żadne granice pomiędzy gatunkami i równie dobrze radzi sobie z generowaniem klimatycznych, ambientowych pejzaży, jak i typowo tanecznymi kawałkami wzbudzającymi zachwyt klubowej publiczności. Jego innowacyjne podejście do hip-hopu spowodowało lawinę porównań z tak uznanymi artystami, jak Flying Lotus, The Gaslamp Killer czy nawet J Dilla, z drugiej strony zaś część krytyków uznała jego debiutancki album za jedno z najciekawszych dokonań w obrębie muzyki konkretnej, chwaląc go za niesamowitą precyzję i oszczędność kompozycji.

Niezależnie od tego, czy szukacie w muzyce tanecznych rytmów, hip-hopowego bujania czy też niebanalnych rozwiązań, których nie słyszeliście nigdy wcześniej, czerwcowy występ Eskmo w ramach cyklu imprez Before Tauron Nowa Muzyka 2011, promujących jeden z najlepszych europejskich festiwali muzycznych (zdaniem European Festival Awards) odbywający się w ostatni weekend sierpnia w Katowicach i goszczący w tym roku takie gwiazdy, jak Boxcutter, Mary Anne Hobbs czy Apparat, jest imprezą, której nie powinniście przegapić.


źródło: Tauron Nowa Muzyka

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu