Wodzisław Śląski: największa inwestycja od ponad 20 lat

Wodzisław Śląski: największa inwestycja od ponad 20 lat
źródło:
W Wodzisławiu Śląskim do 2012 roku powstanie nowa obwodnica. Dzięki niej zostanie wyprowadzony ruch ze ścisłego centrum i poprawi się wyjazd do Rybnika.
Wczoraj urzędnicy podpisali umowę na wykonanie inwestycji, która jest największa realizowaną po 1989 roku. Za budowę odpowiedzialne będzie konsorcjum firm Eurovia Polska S.A. oraz Mosty Chrzanów Sp. z.o.o. Inwestycja ma objąć nie tylko budowę nowego odcinka drogi od ul. Marklowickiej do ul. 26 Marca (wraz z rondem w ul. Rybnickiej), ale równeż budowę nowego wiaduktu oraz przebudowę mostów na ul. Matuszczyka.

Łączna wartość robót to 50 mln złotych, z czego 23 mln pochodzą z funduszy Unii Europejskiej, a kolejnych 11 mln dorzuciła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Budowa nowej drogi oznacza nie tylko udrożnienie ruchu w centrum miasta, ale również udostępnienie terenów inwestycyjnych miasta przy ul. Przyjaźni. Obwodnica zapewni również dogodne połączenie z najbliższymi węzłami autostrady A1 na terenie Świerklan i Mszany. Prace mają ruszyć 1 lutego. 

źródło: UM Wodzisław Śląski
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu